Gėtė Faustas analizė


Getes faustas analize. Faustas aprasymas. Getes faustas aprasymas. Faustas santrauka. Fausto analize. Gėtės fausto analizė. Gėtė faustas aprašymas. Fausto aprasymas. Faustas 1 dalis analize. Faustas trumpas aprasymas.

Gėtė. Gyvenimo kelias. Faustas. “fausto” sukūrimo istorija. Fausto tema. Sutarties su velniu motyvas. “fausto” žanras. Pagrindinės kūrinio problemos. Pagrindinė kūrinio tema. Pagrindinė i dalies idėja. Laikas. “fausto” įžangos. “prologas danguje”. Fausto nusivylimai ir ieškojimai. Tarp žmonių per velykas. Faustas ir mefistofelis. Faustas ir margarita. Apibendrinimas.

Dramoje, pasakojančioje apie vieno žmogaus siekių ir klaidų istoriją, Gėtė ieško atsakymo į klausimus, iškylančius ir Naujųjų laikų žmogui: kokia žmogaus prigimtis - geras jis ar blogas? kiek jam lemta pažin¬ti? kas yra žmogus - Dievo paveikslas ar menkas kirminas? kur slypi žmogaus gyvenimo vertė?

Fausto drama Gėtė parodo ir Viduramžių, ir savo laikų žmogaus men¬talitetą, per ilgus amžius sukauptas Vakarų Europos civilizacijos idėjas, kultūros istoriją, žmogaus klaidų istoriją, žmogaus supratimo ir vertini¬mo kaitą. Ypač „Faustu" žavėjosi vokiečių romantikai, įžvelgę dramoje senąjį vokiečių pasaulį, mistiką, šiek tiek velnišką žmogaus prigimties paslaptį. XIX amžiuje stiprėjanti Vokietijos politika ir Vokietijoje, ir kituose kraštuose išpopuliarina Gėtės kultą. „Faustas" tampa viena svarbiausių knygų Europos literatūroje. Iš tiesų svarbi tampa gal ne tiek Gėtės knyga apie Faustą, kiek pačios Fausto temos sureikšminimas.

Ir dabar skaitydami kūrinį rasime jame ir šiuolaikinių, mums svarbių prasmių. Fausto sutarties su velniu tema puikiai paaiškina ir šiuolaikinį pasaulį (slaptas sutartis tarp žmonių ar valstybių).

  • Microsoft Word 21 KB
  • 2013 m.
  • 9 puslapiai (3015 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ingrida
  • Gėtė Faustas analizė
    8.5 - 2 balsai (-ų)
Gėtė Faustas analizė. (2013 m. Sausio 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/gete-faustas-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 20:48
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo