Gėtė “Faustas”


Getes faustas. Faustas gete. Faustas interpretacija. Faustas santrauka. Getes faustas aprasymas. Faustas aprasymas. Gete faustas analize. Gete faustas knyga. Getes faustas knyga. Faustas recenzija.

Gėtė “faustas”. Faustas jaučiasi kvailys nors ir daug knygų persksitė, įgijo daktaro, magistro laipsnius. Jis laiko save kirmele, kuri ropoje žeme. Faustas su mefistafeliu dalyvauja valburgijos nakty, kur susiduria su keistais dalykais. Faustas sužino, kad margarita kalėjime. Jis labai jaudinasi, kad ji visų atstumta, ilgai klaidžioja, kaip elgeta beglobė, o dabar jau suimta. Ji tokia žavinga ir skaisti dabar uždaryta kalėjime ir pasmerkta kančiom, tarsi nisikaltelė. Faustas kaltina mefistafolį, kad jis nuslėpė tai nuo jo. Jam skaudu, kad mefistafolis jį užliūliuoja, pramogom, o ji tuo tarpu žūva. Bet jis įkalba šetoną, kad jį nuvestų pas margaritą. Jis kalėjime stovi prieš geležines duris.

Austas jaučiasi kvailys nors ir daug knygų persksitė, įgijo daktaeidamas su vagueriu, faustas pamato šunį ir pasiima jį su savomi. Kambaryje šuo pradeda nerimauti ir jis supranta, kad tai šėtono kerai. Faustas sukalba burtažodį ir iš šuns telieka rūko šydas, iš kurio pasirodo mefistafelis syudento rūbais. Mefistafedvasių pagalba mefiatafelis užmigdo faustą ir šis, nubausdamas, viską supranta, kaip sapną. Bet kitą dieną jie vėl susitinka ir fausjie abu nukeliauja pas raganą, kuri faustui paruošia kažkokį eliksyrą ir jis išgeria. Faustas pirmą kartą pamato margaritą, kai ji pro jį praeina. Jis pareiškia mefistefeliui, kad ji turi būti jo, o jei ne, tai vidurnaktį jų keliai išsiskiria.

Mefistafekis padeda faustui ir padeda į margaritos spintą papuošalus. Ji juos randa, bet tai pamato jos motina ir atiduoda kunigui, nes mano, kad tai velnio darbas. Faustas nepraranda vilties, padovanoja dar vieną skrynelę, kurią mergina parodo kaimynei. Šioms pasibeldžia mefistafilis ie po pokalbio sutinka ateiti su draugu į svečius. Susitikimas įvyksta ir faustas su margarita atveria savo jausmus.

Margarita netenka garbės, miršta jos motina ir nužudomas brolis. Mergina tampa paleistuve su gyvybe po širdimi.

Bet jis įkalba šetoną, kad jį nuvestų margarita nuvedama į bausmės vietą, ir miršta, o faustas vėl tampa tokiu pat, kaip anksčiau, žmogumi.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (491 žodžiai)
  • Mokykla
  • Eduardas
  • Gėtė “Faustas”
    10 - 1 balsai (-ų)
Gėtė “Faustas”. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/gete-faustas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 25 d. 06:49
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo