Gidų teisinis reglamentavimas


Teisės savarankiškas darbas.

Įvadas. Kelias link gido profesijos. Aktualijos ir problemos. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas.


Šiuolaikinėje visuomenėje, turizmui vis labiau plečiantis, keliautojai, pasirinkę pažintinę ar pusiau pažintinę kelionę, visuomet tikisi sulaukti kokybiškos, įdomios gidų teikiamos informacijos apie žymias, kultūrines vietas. Tačiau, padaryti taip, kad klientas iš tikrųjų liktų patenkintas gido paslaugomis, nėra visiškai lengva, kadangi už visų įdomių ir kvapą gniaužiančių istorijų, slypi daug reikalaujanti sistema, kurią turi pereiti kiekvienas žmogus, kuris nori tapti gidu. Problema tame, jog daugelis šios profesijos atstovų, renkasi lengvesnį kelią – teikia savo paslaugas be leidimo. Tad, šio darbo tikslas - sužinoti ko reikia, kad žmogus galėtų tapti gidu ir apžvelgti šių laikų aktualijas ir problemas ta tema.

Valstybinis turizmo departamentas kartu su policijos pareigūnais nuo 2016m. vasaros pradėjo reguliariai vykdyti gidų patikrinimo reidus Vilniuje bei kituose Lietuvos miestuose. Tikrinama, ar lydintys turistų grupes ir ekskursijas vedantys gidai turi jų profesinę kvalifikaciją patvirtinantį gido pažymėjimą, o užsienio gidai – leidimą laikinai ar kartais teikti gido paslaugas Lietuvoje. Pasak, Nijolės Jankauskienės, Lietuvos gidų sąjungos garbės prezidentės, didžiausia problema šiuo metu yra nelegaliai dirbantys gidai – užsieniečiai, todėl ji pritaria vykdomiems reidams.

Gidų teisinis reglamentavimas. (2017 m. Rugsėjo 12 d.). http://www.mokslobaze.lt/gidu-teisinis-reglamentavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 07:52