Gijuras


Priimti gijura. Zydu gijura.

Gijuras – mūsų dienomis šis žodis tampas vis aktualesnis. Kasmet sparčiai didėja skaičius žmonių norinčių priimti gijurą. Per metus iš. Žmonių norinčių priimti jį, pasisekia tik. Tai yra unikalus ir sudėtingas procesas, praeiti kurį nėra lengva. Vieni iš žymiausių žmonių priėmusių gijurą yra Madonna ir Marilyn Monroe. Gijuras. Tinkami ir netinkami kandidatai. Faktoriai, kurie padaro gijurą negaliojančiu. Fiktyvūs gijurai. Žydiškumo priėmimo procesas. Apipjaustymas. Tvila – ritualinis panardinimas. Vardo gavimas. Literatūros sąrašas.

Žmonių norinčių priimti gijurą. Per metus iš 6000 žmonių norinčių priimti jį, pasisekia tik.

Gijuras – ne žydo tapimas žydų ir su tuo susijusios apeigos. Jeigu kandidatas į gijurą yra vyras, jam turi būti padarytas apipjažmogus, norintis priimti žydiškumą, turi stoti prieš religinį teismą (beit-dinom), kuris išnagrinės jo bylą. Kandidatas visų teisėjų akivaizdoje turi išsakyti savo nuoširdų ir neabejotiną norą priimti gijurą ir priimti 613 įsakymų puoselėjimą. Kai jo prašymas yra priimtas, jis pradeda ruoštis gijurui.

Tik rabinų teismas, sudarytas iš religingų žmonių, turinčių teisę priimti halachinį nuosprendį, gali priimti sprendimą apie gijurą. Teismą sudaro trys teisėjai. Tai turi būti rabinai, kurie supranta gijurą ir praėjo specialų pasiruošimą, kad dirbtų šitame teisme. Rabinų teismas turi suprasti, kuris žmogus nuoširdžiai nori priimti gijurą, o kuris ne, jie turi atidžiai išnagrinėti priežastis, dėl kurių žmogus nori priimti gijurą. Tai gali būti noras vesti arba ištekėti už žydo, arba žmogus tiesiog jaučia spaudimą iš žydo, su kuriuo palaiko artimus santykius, giminių. Teismas turi įsitikinti, kad žmogus sugebės atlikti viską, ką jis įsipareigojo priimdamas gijurą. Taip pat teismas turi įsitikinti, kad žmogus iki galo supranta visą atsakomybę priimto sprendimo. Kai kandidatas į gerą pirmą kartą ateina į teismą, jo siekimas priimti gijurą dar nėra labai stiprus, jam sakoma, kad tapti žydų, jis turi priimti žydišką tikėjimą. Tada jam aiškinama, kad ne žydui visiškai nėra būtinybės tapti žydu, bet jeigu taps, tai jis privalo laikytis visų žydiškų tradicijų ir jeigu nesilaikys, tai bus nubaustas. Jam yra pasakojama apie žydų žeminimus ir persekiojimus ir yra paaškinamos taisyklės, pagal kurias persigalvojęs jis gali atsisakyti savo sprendimo. Kai teisėjai įsitikina kandidato nuoširdumu ir rimtumu, jie paaiškina jam pagrindinius žydiškojo tikėjimo principus, tokius kaip: d-vas vienas ir draudimą melstis stabams. Jam yra pasakojama ne tik apie bausmes už įsakymų nesilaikimą, bet ir apie apdovanojimus už jų puoselėjimą. Kandidato nereikia nei per daug pritraukti, nei atstumti, bet žmogui, kuris yra kelygijuras turi būti nuoširdžiu. Žmogus priėmęs gijurą turi laikytis visu įsakymų, todėl jeigu teismas mato, kad kandidato ketinimai priimti gijurą nėra nuoširdūs, jo prašymas nėra priimamas.

Gijuras žmogaus, kuris nesiruošia laikytis įsakymų yra negaliojantis.

  • Microsoft Word 1887 KB
  • 2012 m.
  • 7 puslapiai (1699 žodžiai)
  • Maria
  • Gijuras
    10 - 3 balsai (-ų)
Gijuras. (2010 m. Lapkričio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/gijuras.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 13 d. 04:10
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo