Giliosios spaudos spausdinimo formos gamyba


Giliaspaudės mašinos peilis. Esdinimas formu gamyba. Giliaspaudes tirazas. Rakelis peilis. Spaudos formų gamyba fiksavimas. Plokscioji, giliaspaude gaminant dokumentus. Spaudos formu ploksciu gamyba. Želatininis procesas. Giliaspaudes formu gamyba. Fotopolimeriniu formu montavimas video.

Giliosios spaudos spausdinimo formos gamyba. Darbo tikslas: susipažinti su giliaspaudės formų gamybos procesais. Išnagrinėti visas formos gamybos stadijas, naudojamas medžiagas bei technologinius režimus. Aprašymas. Išvados. Iškiliosios spaudos spausdinimo formos gamyba elektroninio gravitavimo būdu. Išnagrinėti iškiliosios spaudos iliustracinės formos gamybos elektroninio graviravimo būdu principus. Išvados.

Susipažinti su giliaspaudės formų gamybos procesais. Išnagringiliaspaudės spausdinimo formoms būdinga tai, kad protarpiai yra iškilę viename gylyje, o spaudos elementai nevienodai įgilinti, priklausomai nuo šviesių ir tamsių vaizdo vietų optinio tankio. Forminis velenas dažniausiai sukasi dažuose, o specialus peilis – rakelis nuima nuo formos dažų perteklių. Rakelis remiasi į specialų tinklelį – rastrą, kuris dengia ne tik vaizdą, bet ir tekstą. Spaudai vartojamas labai lygus giliaspaudinis popierius, kad dažai geriau pereitų nuo formos ir išdžiūtų (dažų tirpiklis išgaruoja, o plona dervos plėvelė sulaiko pigmentą). Giliaspaudės rastras – statmenos skaidrios linijos, o tarpai tarp jų neskaidrūs ir – kartus storesni. Rastrų liniatūra 80 -100 lin/cm.

Gaminant giliosios spaudos spausdinimo formą lygiagrečiai atliekami įvairūs technologiniai procesai: ruošiami forminis cilindras, diapozityvų montažas ir pigmentinis popierius.

Pigmentinis popierius – tai popierinis ar polimerinis pagrindas, padengtas želatinos sluoksniu su geležies oksidu, kuris jam suteikia raudoną spalvą; sluoksnio storis 40-60ģm, ir jis nejautrus šviesai. Popierius atkerpamas reikalingo dydžio ir sensibilizuojamas 3% kalio bichromato tirpale, išdžiovinamas. Po dvigubo kopijavimo jis sudrėkinamas ir privalcuojamas prie cilindro. Besisukantis cilindras ryškinamas šiltame vandenyje. Želatinos sluoksnis su vaizdu gerai priglunda prie cilindro, ir popierinis pagrindas atsargiai nuimamas. Po to nesukietintas želatininis sluoksnis gerai išplaunamas. Likęs sluoksnis išdžiovinamas, būsimos baltos vietos padengiamos laku ir per želatininį reljefą cilindras ėsdinamas geležies chlorido tirpalais. Tirpalų koncentracija skirtinga. Kuo tirpalas silpnesnis, tuo jis greičiau difunduos per želatininį sluoksnį ir išėsdins varį. Po ėsdinimo forminis cilindras nuplaunamas, nuimamas lakas ir nereikalingas želatininis sluoksnis. Jei reikalingas tiražas daugiau nei 50000 atspaudų, tai forminis cilindras chomuojamas, ir tiražas padisusipažinau su giliaspaudės formų gamybos procesais. Išnagrinėjau formos gišnagrinėti iškiliiškiliosios spaudos iliustracinė forma, turinti įgilintus protarpius ir reljefinius spaudos elementus, išdėstytus viename lygyje. Ksilograviūra – medžio raižinys. Linograviūra – raižinys ant linoleumo. Fotocinkografiniai procesai – originalo fotografavimas, negatyvo kopijavimas ant cinko plokštės, padengtos šviesai jautriu sluoksniu, kopijos apdorojimas (ryškinimas, dažymas, fiksavimas, kaitinimas, išlyginimas) ir ėsdinimas silpna azoto rūgštimi.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2011 m.
  • 9 puslapiai (1365 žodžiai)
  • Universitetas
  • Giliosios spaudos spausdinimo formos gamyba
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Giliosios spaudos spausdinimo formos gamyba. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/giliosios-spaudos-spausdinimo-formos-gamyba.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 11:49
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo