Gimdymas


Gimdymo biomechanizmas. Gimdymo pradzia pozymiai. Standintis. Saremiai ties 80. Gimdymo issaukimas. Vaisiaus užgimimo. Gimdymo biomechanizmai. Uzpakaline hipofizes dalisisskiria hormona. Neužsitęstu. Simptomai gimdymo pradziai.

Gimdymas. Požymiai, rodantys gimdymo artėjima. Gimdymo pradžia. Gimdos kaklelio atsivėrimas. Vaisiaus išvalimo laikas. Organizmo pokyčiai sąlygojantys gimdymo periodo pradžia. Sumažėja galvos smegenų jaudrumas, ir padidėja nugaros smegenų refleksiškas jautrumas ir gimdos raumenų jautrumas. Nėštumo pabaigoje keičiasi lytinių hormonų sąntykis daugėja estrogenų, mažėja progesteronų. Suintensyvėja prostanglandinų išsivystimas, stimuliuoja gimdos kaklelio atsidarymą. Kraujyje padaugėja kalio ir kalcio jonų, sumažėja magnio jonų. Hipofizės užpakalinė dalis išskiria oksitocimą ypač daug nakties metu ir iššaukia gimdos susitraukinus. Turi dvi fazes – Latentinę ir aktyviaja. Latetinė – kol kaklelis atsiveria iki 3-4cm. Aktyvioji, iki 10cm. Latentinės fazės metu sąremiai trumpi pauzės ilgos, palaipsniuj sąrėmiai ilgėja. Vidutiniškai trunka 8val(pirmagymiam) max iki 20val 5val pakartotinai.

Sumažėja galvos smegenų jaudrumas, ir padidėja nugaros smegenų refleksiškas jautrumas ir gimdos raumenų jautrumashipofizės užpakalinė dalis išskiria oksitocimą prasideda pasirengiamieji sąremiai, maudimas pilvo apačioje strėnų srityje nereguliarus ir vienodo intensymoteris pradeda jausti neramumą širdies plakimą, susilpnėja vagali būti savalaikisnėštumo 37-41sav+6d, priešlaikis gimdymas 22-35sav+6d,sąrėmiai – lygiujų raumenų skaidulų susitraukimas ir persigrupavimas: kontrakcija ir retrakcija. Kartojasi periodiškai, yra nevalingi.

Stangos – tai skersaruozis pilvo preso raumenų susitraukimai. Prasideda nevalingai, Aktyvioji, iki 10cm. Aktyvios fazės metu sąrėmiai 60-80sec trukmės, 2-3 sarėmiai per 10min. Gimdos kaklelis turi atsidarinėti ne lėčiau kaip 1,2cm/val. Pakartotinai 1,5cm. Šio laikotarpio pabaigoje plyšta vaisiaus vandens pūslė ir nuteka priekiniai vaisiaus vandenys. Nutekėjus vaisiaus vandenimprasideda nuo pilno gimdos atsidarymo iki vaisiaus užgimimo. Skirstoma į dvi fazes: ankstyvasis ir vėlyvasis. Svarbu kad neužsitęstu laikotarpis. Visas išvalymo laikotarpis trunka apie valanda. Pakartotinai gimdanti tai 20-30min. Max iki 2val. Stangės periodas pirma karta ne ilgiau kaip 30min pakartotinai 20min. 4-5 sąrėmiai per 10min. Tik šio laikotarpiu leidžiama gimdyvei standintis. Pirma karta leidžiama kaip galvute pasiekia lytini plyši. Atlieka judesius kurie vadinas gimdymo biomechanizmas.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2010 m.
  • 2 puslapiai (367 žodžiai)
  • Universitetas
  • Baltazaras
  • Gimdymas
    10 - 3 balsai (-ų)
Gimdymas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/gimdymas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 09 d. 00:47
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo