Gimstamumo Lietuvoje mažėjimo priežastys


Įvadas. Tyrimo problema – kokios priežastys lemia gimstamumo mažėjimą Lietuvoje? Tyrimo objektas – gimstamumo Lietuvoje mažėjimo priežastys. Tyrimo tikslas – išsiaiškinti dėl kokių priežasčių Lietuvoje mažėja gimstamumas. Tyrimo uždaviniai. Išsiaiškinti gimstamumo problemą. Būdai skatinantys gimstamumą. Išanalizuoti ir pateikti grafiškai ir standartinių statistinių rodiklių apskaičiavimus. Tyrimo metodai – matematiniai (statistiniai metodai), literatūros šaltinių apžvalga, duomenų sisteminimas ir grafinis dizainas. Priežastys lemiančios gimstamumo mažėjimą Lietuvoje. Mažėjančio gimstamumo priežastys. Apklausos rezultatų analizė. Išvados. Literatūros sąrašas.


Temos aktualumas. Gimstamumas – tai vienas svarbiausių veiksnių didinantis Lietuvos gyventojų skaičių. Siekiant tautų išnykimo, mokslininkai ir tyrinėtojai nuolat stebi nuo ko priklauso ir kas daro įtaką gimstamumo mažėjimui ir didėjimui. Žvelgiant į Lietuvos gimusiųjų vaikų skaičiaus pokyčius, akivaizdžiai galima matyti gimstatumo mažėjimą. Gimstamumo pokyčiai gali priklausyti nuo gyventojų skaičiaus, santuokų skaičiaus, emigracijos, finansinės ir ekonominės padėties šalyje.

Pasirinkti duomenys iš Lietuvos statistikos departamento padės sulyginti vienus duomenis su kitais, leis įvertinti kaip ir kas daro įtaką gimstatumui Lietuvoje.

Tyrimo tikslas – išsiaiškinti dėl kokių priežasčių Lietuvoje mažėja gimstamumas.

Tyrimo metodai – matematiniai (statistiniai metodai), literatūros šaltinių apžvalga, duomenų sisteminimas ir grafinis dizainas.

Apklausus 68 respondentus – iš jų 84,4% moterų ir 17,6% vyrų, kurių amžius nuo 18 iki 45 metų, paaiškėjo, kad didžioji dalis atsakiusųjų gyvena mieste (48,5%), kita dalis apklaustųjų yra iš didmiesčių, kaimų ir miestelių. 35,3% respondentų yra stundentai, šiek tiek mažiau 33,8% yra tiesiog dirbantys. Dauguma (61,8%) turi vidurinį išsilavinimą (daugiausiai atsakė 18-25metų amžiaus respondentai).

Daugiausiai yra nevedusių (67,6%), susituokusių 30,9% ir išsiskyrusių 1,5%. Daugiausiai savo šeimose turi po du brolius ar seses (33,8%), kiek mažiau 26,5% turi tris ar daugiau, o mažiausiai 17,6% yra vienturčiai.

Iš šios diagramos (2.1 pav) matome, kad respondentai norėtų susilaukti bent dviejų vaikų, nemažai pažymėjo, kad norėtų trijų ir daugiau, na o dar mažiau norėtų turėti bent vieną vaiką. Analizuojant šį klausimą galėtumę spręsti, kad gimstamumas Lietuvoje ateityje galėtų augti ir taip padidintų dabartinius rodiklius.

Jauniausios susilaukusios vaikų iš apklaustųjų buvo 19 metų amžiaus, kitos, susilaukusios vaikų 27-32 metų, vaikų norėjo anksčiau, didesnė dalis atsakiusiųjų norėtų vaikų susilaukti būdamos 23-25 metų amžiaus.

  • Microsoft Word 141 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (1580 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ernesta
  • Gimstamumo Lietuvoje mažėjimo priežastys
    10 - 3 balsai (-ų)
Gimstamumo Lietuvoje mažėjimo priežastys. (2019 m. Rugsėjo 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/gimstamumo-lietuvoje-mazejimo-priezastys.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 26 d. 00:13
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo