Gimtosios vietos praradimas (planas VBE egzaminui)


Konstantinas Heringas. Džuzepė Madzinis. Gustavas Freitagas. Milan Kundera. Kinų patarlė. Lietuvių liaudies patarlė. Helgos Hirsch. Balys Sruoga. Dievų miškas. Berniukas dryžuota pižama. Anos frank transportavimas geert schreuder piešinys. Privalomas autorius. Literatūrinio rašinio.

Helgos Hirsch – Praradę šaknis. Apie Tėvynės praradimą tarp Oderio ir Bugo (gvildenama Tėvynės praradimo tema).

Balys Sruoga – Dievų miškas (išgyvenimai tremtyje, nacių Štuthofo koncentracijos stovykloje)

Jonas Biliūnas – Ubagas (iš namų išvytas senelis, kūrinys susijęs su socialinėmis žmonių problemomis)

Dievų miškas (Filme pasakojama apie profesorių, kuris, kaip ir daugelis kitų to meto išsilavinusių žmonių, Antrojo pasaulinio karo metais prieš savo valią buvo paimtas iš gimtosios šalies bei įkalintas nacių Vokietijos koncentracijos stovykloje)

(Epe dainius Mūsajas moko jaunąjį Radvilą paisyti Tėvynės interesų, ją mylėti ir ginti, nesiekiant asmeninės naudos ir garbės. Kuomet apdainuojamos Radvilos Rudojo paskutinės gyvenimo valandos jis kreipiasi malda į Aukščiausiąjį, prašydamas ne kažko sau, savo artimiesiems - Aukščiausiojo jis paprašo Tėvynės galybės, šlovės ir klestėjimo, kas atskleidžia jo nepaprastą meilę savo šaliai.

Šis kūrinys įrodo jog tėvynė yra didžiausia vertybė.

Ši trilogija, kaip ir Just. Marcinkevičiaus poezija, atskleidžia įsipareigojimą tėvynei, jos kultūrai, kalbos, rašto svarbą, būtinybę juos saugoti, o kartu žmogaus meilę, jo kaltes ir atgailos galimybę.

Odisėjas, pasibaigus Trojos karui, turėjo vieną tikslą – grįžti namo į savo gimtąją Itakę. Šiam jo tikslui nesutrukdė nei baisieji Kikonai, nei septyneri metai praleisti deivės Kalipsės saloje, jo nesuviliojo nei Lotofagų salos gėrybės. Jokios pagundos nenuslopino Odisėjo meilės žmonai Penelopei bei sūnui Telemachui. Jo begalinis namų ilgesys padėjo įveikti visas kliūtis. Šis kūrinys nors ir buvo parašytas Antikos laikais, atskleidžia mums didžiausias vertybes - gimtąjį kraštą, namus ir šeimą

  • Microsoft Word 307 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1829 žodžiai)
  • Mokykla
  • Iveta
  • Gimtosios vietos praradimas (planas VBE egzaminui)
    10 - 3 balsai (-ų)
Gimtosios vietos praradimas (planas VBE egzaminui). (2015 m. Rugsėjo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/gimtosios-vietos-praradimas-planas-vbe-egzaminui.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 27 d. 07:51
×