Ginčo kultūra skaidrės


Vilniaus gedimino technikos universitetas. protokolas ir etiketas. ginčo kultūra. Ginčas. Ginčai skirstomi į 3 grupes. Ginčo taisyklės. 1-oji taisyklė. 2-oji taisyklė. 3-ioji taisyklė. 4-oji taisyklė. Ginčo kultūra. Veiksmai, trikdantys polemikos eigą. Veiksmai, kuriais daromas psichologinis spaudimas. Gudravimas. Polemika. Įrodinėjimas ir įtikinimas.

Vilniaus gedimino technikos universitetasprotokolas ir etiketasginčo kultūra.

Tai tiesos ieškojimo, idėjos tikrinimo bei jos pagrindimo priemonė.

Visi ginčo dalyviai turi aiškiai žinoti ginčo objektą – dėl ko ginčijamasi, nes tik šiuo atveju ginčas yra tikslingas ir produktyvus. Ginčas bus neproduktyvus, jeigu ginčo objektas bus neaiškus, ginčo dalyviai skirtingai supras, dėl ko ginčijamasi ir jeigu ginčo objektas kis diskusijos metu.

Visi ginčo dalyviai turi aiškiai žinoti savo ir oponentų pozicijas, jos turi būti aiškiai apibrėžtos. Kiekvieno produktyvaus ginčo pradžia – aiškus apibrėžimas, su kokia oponento mintimi ar pozicija mes nesutinkame ir yra būtina užduoti sau klausimą „su kuo konkrečiai nesutinku?“ ir į jį atsakyti.

Jei įmanoma, reikėtų pamėginti išvengti ginčo. Suvokus, kad pašnekovas teisus, geriau nedelsiant tai pripažinti. Nežinojimas nėra trūkumas.

Vienas svarbiausių ginčo kultūros reikalavimų– oponentų pagarba vienas kitam. Negalima žemintis ginčo partnerio ar griebtis neleistinų veiksmų – polemikos eigos trikdymas, psichologinis spaudimas ir gudravimas.

Kritikuojant naudojamos oponento pavartotos sąvokos, bet joms suteikiama reikšmė. Tokiu būdu sąmoningai iškraipoma pirminė oponento išsakyta nuomonė. Melavimas. Remiamasi neegzistuojančiu šaltiniu, išgalvotu faktu. Referentinio indekso nuslėpimas. Teiginyje duodama nuoroda: „niekas“, „pusė Vilniaus apie tai šneka“ ir pan. Pavyzdžiui: „Kai kurie žmonės nesutiktų su jūsų teiginiu“ Sąmoningos argumentavimo klaidos.

  • Etika Skaidrės
  • MS PowerPoint 421 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 19 puslapių (614 žodžiai)
  • Universitetas
  • Odeta
  • Ginčo kultūra skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Ginčo kultūra skaidrės. (2015 m. Rugpjūčio 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/ginco-kultura-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 20:21
×