Ginčo menas


Įvadas. Teorinė dalis. Išvados. Literatūra.


Visais laikais kiekvienas žmogus turėdavo savo asmeninę nuomonę. Kaip sakoma, kiek žmonių, tiek ir nuomonių. Tačiau kai žmogus savo nuomonę supranta kaip absoliučią tiesą, kad yra tiktai taip kaip jis mano ir niekaip kitaip, tokiu atveju dažnai kyla problemos. Susitinka keli žmonės su skirtingomis nuomonėmis ir kiekvienas stengiasi iškelti savo nuomonę kaip nenuginčijamą tiesą, tačiau reikia pateikti ir argumentus, argumentuoti savo nuomonę, nes nuomonė tai ir yra nuomonė - tai nebūtinai yra tiesa.

Visi žmonės ginčijasi, konfliktuoja ir labai sunku būtų rasti žmogų, kuris nėra gyvenime ginčyjęsis. Vieni konfliktuoja dėl to, kad siekia to paties tikslo, kiti dėl skirtingo požiūrio, vertybių. Priežasčių galime rasti daugybę ir nuo to nereikia slėptis. Reikia mokėti ginčytis ir konfliktuoti. Arba, kitaip sakant, išmanyti ginčo meną.

• Konfliktuojančius palaikantys individai ar grupės (koalicijos).

Dabar pakalbėsime apie tai, kaip mes sprendžiame konfliktus, t. y. kokias pasirenkame konflikto strategijas. Paprastai skiriamos penkios strategijos:

Kadangi ginčyjamasis yra toks dažnas mūsų gyvenime, ginčytis irgi reikia mokėti. Jei ginčyjiesi su kažkuo, reikia pateikti tokius argumentus, mintis, iš kurių jis suprastų, kad klysta. Kad pamatytų „skylę“ savo nuomonėje, neatitikimą. Savo nuomonę gali turėti bet kas, bet jei jau ją kiši kitiems, reikia argumentuoti. Pvz. aš galiu sakyti, kad „BMW“ automobiliai geriausi, o tu sakai, kad „Multipla“. Aš klausiu, kodėl taip manai, atsakymas būna toks „nes jie geriausi“. Tai yra tiesiog keista kai žmogus be konkrečios priežasties netgi laikosi savo nuomonės. Galbūt geriau turėti betkokią nuomonę, negu neturėti išvis, bet visgi, grįžtant prie to, kišant savo nuomonę ir jos neargumentuojant yra tik parodomas kvailumas.

Atlikdamas šį savarankišką darbą užtrukau vidutiniškai. Darydamas šį darbą sužinojau daug apie konfliktus ir ginčus. Tikiuose, kad įgytos žinios pravers ateityje.

  • Psichologija Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 136 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (3652 žodžiai)
  • Kolegija
  • Marius
  • Ginčo menas
    10 - 5 balsai (-ų)
Ginčo menas. (2016 m. Gegužės 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/ginco-menas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 01:34
×