Gintaras Beresnevičius Lietuvių religija ir mitologija recenzija


Gintaras beresnevičius lietuvių religija ir mitologija.


Taip pat autorius kalba ir apie Lietuvos vardo paminėjimą: ,,Apie 1000 metus, nors iš pradžių dar miglotai, už bendro aisčių masyvo imama įžiūrėti Lietuva, į šaltinius pirmąsyk patenka Lietuvos vardas. Kvedlinburgo analuose ir T. Merserburgiečio kronikose aprašoma švento Brunono Kverfurtiečio žūtis Lietuvos pasienyje 1009 metais“.

Daugiausia autorius pirmajame skyriuje kalba apie pagonybę ir šventą ugnį, bei dievus. Autorius mini ne tik tikinčiuosius žmonės, bet ir karalių Mindaugą kuris tikėjo pagonybe ir aukojo savo dievams, kaip ir kiti žmonės. Karalius Mindaugas aukojęs ,,visų pirma Nunadieviui, Teliaveliui ir Diviriksui, Zuikių dievui ir Medeinai; vykstant į medžioklę išbėgdavo į lauką zuikis, į mišką nežengdavo ir nedrįsdavo jame nei rykštės nulaužti; ir savo dievams aukojo, ir mirusiųjų kūnus degindavo, ir savo pagonybę viešai išpažindavo“. Taigi, pagonims jų ritualai yra labai svarbus, jie saugojo šventąją ugnį, kad ji niekuomet neužgęstu, meldėsi dievams, bei aukojo aukas. Tačiau pasikrikštijus Jogailai, ir išrinkus Lenkijos karaliumi viskas pasikeitė. Jogaila panoro apkrikštyti Lietuvą, o pagonybę uždrausti. Norima buvo viską sunaikinti kuo žmonės tikėjo, buvo užgesinta amžinoji ugnis ir neleista atlikti apeigų. Krikšto smūgis senajai lietuvių religijai buvo taiklus ir mirtinas, ,,religijos anstatas“ buvo realiai sunaikintas. Apie pagonybę dažniausiai žmonės prisimindavo dirbdami laukuose arba sodindami daržą. Tačiau atsirado žmonių kurie nepaisė palieptų nurodymų ir vis tiek tikėjo pagonybę, garbino savo dievus, todėl pagoniškos apeigos imtos atlikti namuose.

  • Istorija Recenzija
  • Microsoft Word 14 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1240 žodžiai)
  • Daniel
  • Gintaras Beresnevičius Lietuvių religija ir mitologija recenzija
    10 - 5 balsai (-ų)
Gintaras Beresnevičius Lietuvių religija ir mitologija recenzija. (2016 m. Balandžio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/gintaras-beresnevicius-lietuviu-religija-ir-mitologija-recenzija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 10:05
×