Gintaro vaidmuo baltų gyvenime


Gintaro vaidmuo baltų gyvenime. Visais laikais gintaras buvo patrauklus papuošalų meistrams ir prekeiviams. Bronzos amžiuje svarbiausiu baltų mainų į vario lydinius objektu tapo gintaras. Tikroji gintaro reikšmė. Neregėtą reikšmę gintaras gavo romėnų imperijos laikais. Suteikiamas tikrasis vardas. Julijonas parvežė. P. K Tacitas. P. K. Tacito „Germanijoje" (98 m. ) pirmą kartą, siejant su gintaru. Praeityje ir dabar. Apie I-III amžių „Gintaro kelio“ šakas. Gintaras naudojamas. Laidojimo paminkle. Gintaro papuošalams. Baltų buityje, jų reikmenyse. Išvada. Dauglaukio kapinynas atskleidė plačią gintaro naudojimo baltų buityje gamą. Nuorodos. Ačiū, už dėmesį !!! ?

Apie I-III amžių „Gintaro kelio“ šakas, gintarą ir romėnų-barbarų pasaulio prekybos reikšmę baltų, germanų ir salvų visuomenei rašė ir rašo įvairiausių kraštų tyrinėtojai : K. Majevskis ,B. Bilinkskis. Pastaruoju metu atsirado naujų darbų apie prekybą su romėnais ir gintarą. Lenkų tyrinėtojai patikslino „Gintaro kelio" trasą. Lietuvoje pasirodė studijų, skirtų gintaro išplitimui geležies amžiaus Lietuvos laidojimo paminkluose. Mėginta analizuoti „Gintaro kelio" poveikį baltų visuomenės raidai, lyginami P. K. Tacito aprašytieji germanai su baltų bendruomene, jos buitimi ir papročiais.

Laidojimo paminkle. Gintaro papuošalams. Baltų buityje, jų reikmenyse. Amuletuose. Plaukus prilaikančių juostų papuošaluose. Pakabučiuose. Pagoniškuose apeigose.

Dauglaukio kapinynas atskleidė plačią gintaro naudojimo baltų buityje gamą. Tai ir papuošalai, ir sakralinės paskirties daiktai, ir darbo įrankiai. Iš neolito laikų kilusi gintaro tradicija buvo toliau plėtojama senajame geležies amžiuje, o gintaras buvo baltams labai svarbus, kaip prekyba, pajamos, papuošalai... Dabar jis mums svarbus, kaip papuošalas, o jiems tai buvo gyvenimo šaltinis, kai jie dar nežinojo jo tikros vertės.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 396 KB
  • 2014 m.
  • 14 puslapių (583 žodžiai)
  • Gintaro vaidmuo baltų gyvenime
    10 - 1 balsai (-ų)
Gintaro vaidmuo baltų gyvenime. (2014 m. Birželio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/gintaro-vaidmuo-baltu-gyvenime.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 07:31
×