Gintos Gaivenytės kalbos įvertinimas pagal viešojo pasisakymo turinį ir pateikimo formą


Įvadas. Kalbos turinio analizė. Kalbos rūšis. Numatytas kalbos tikslas. Kalbos struktūra. Temos ir auditorijos santykis. Kalbos pateikimo analizė. Auditorijos dėmesio valdymas. Neverbalika. Išvados. Literatūra.


Aktualumas. Jau Senovės Graikijos sofistų praktikos parodė, kokia reikšminga, svarbi ir galinga yra viešoji kalba – tai įtikinėjimo menas, kuris tinkamai naudojamas gali padėti ne tik apsiginti, bet ir įtikinti.. Viešąjį kalbėjimą sudaro daugelis elementų, tokių kaip kalba, judesiai, akių kontaktas, intonacija, neverbalika, iš kurių kiekvienas jų yra labai svarbūs. Prieš kiekvieną kalbą yra būtina gerai pasiruošti: išsirinkti kalbą, išsikelti tikslą, suformuluoti planą, surasti tinkamas retorines priemones, pagalvoti apie auditoriją, kaip ją sudominti. Svrbiausia yra pagalvoti apie kūno kalbą ir apie tai, kad neverbalika būtų tik pagalbinė priemonė, o ne kalbos pagrindinė dalis. Išanalizavę Gintos Gaivenytės kalbą bus galima suprasti ar ji įvykdė užsibrėžtus tikslus, to pasekoje sužinosime ar kalba yra gera.

Darbo tikslas. Išanalizuoti Gintos Gaivenytės kalbą bei įvertinti jos viešojo pasisakymo turinį ir pateikimo formą.

Įvertinti turinį (kalbos rūšį, numanomą kalbos tikslą, struktūrą, temą ir santykį su auditorija);

Yra trys viešųjų kalbų rūšys: informacinė, apeliacinė, emocinė. Informacinėje kalboje pagrindinis tikslas yra informuoti klausytojus. Apeliacinės kalbos tikslas yra įtikinti, skatinti auditoriją. Emocinės kalbos – sukelti jausmus.

Nagrinėjant Gintos Gaivenytės viešą pasisakymą, iššaiškėja, kad jis nėra priskirtinas informacinei kalbai dėl statistikos ir faktų nebuvimo, kurie yra būdingi šiam tipui. Kadangi kalboje išreiškiama vien kalbančiosios nuomonė bei mintys ši kalba laikytina apeliacine. Apeliacinė kalba yra skirstoma dar į trys rūšis: įtikinamąją, skatinamąją bei įtaigos. Gintos Gaivenytės kalbą galima priskirti prie skatinimo kalbų. Kalbančioji savo žodžiais siekia paskatinti žmonės užsiimti joga, nes tai yra puiki priemonė sveikatai gerinti.

  • Microsoft Word 72 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1209 žodžiai)
  • Kolegija
  • Amanda
  • Gintos Gaivenytės kalbos įvertinimas pagal viešojo pasisakymo turinį ir pateikimo formą
    10 - 1 balsai (-ų)
Gintos Gaivenytės kalbos įvertinimas pagal viešojo pasisakymo turinį ir pateikimo formą. (2018 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/gintos-gaivenytes-kalbos-ivertinimas-pagal-viesojo-pasisakymo-turini-ir-pateikimo-forma.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 24 d. 04:39
×