Gipso energijos priklausomybės nuo temperatūros nustatymas


Gibso energija. Gibso energijos pokytis. Gipso energija. Gipso energijos pokytis. Priklausomybės nustatymas. Pamatu skaiciavimas. Chemine termodinamika ir termochemija. Termochemija ir termodinamika. Gibso desnis. Gibso energijos priklausomybė nuo slėgio.

Statybos kursinis darbas. Cheminės termodinamikos ir termochemijos dėsniai. Kiekviena medžiaga turi būdingą cheminę, arba vidinę energiją, kuri gali virsti kitos rūšies energija: elektros, šilumine, mechanine, šviesos ir atvirkščiai. Absoliutinis vidinės energijos dydis nėra žinomas, todėl matuojami tik jos pokyčiai įvairiausių procesų metu. Cheminėse reakcijose ši energija kinta – jos padaugėja arba sumažėja. Mokslas nagrinėjantis energijos kitimus cheminėse reakcijose, vadinamas chemine termodinamika. Pagrindinis termodinamikos, arba energijos išlaikymo dėsnis teigia, kad sistemoje energija nesigamina ir neišnyksta, o tik vienos rūšies energija tiksliai ekvivalentiniu santykiu virsta kitos rūšies energija. Mokslas, nagrinėjantis šiluminės energijos pokyčius cheminėse reakcijose, vadinamas termochemija. Be vidinės energijos sistema gali įgyti įšorinę energiją. Pavyzdžiui, sistema sunaudoja šilumą iš išorės, o šiluma, sistemai plečiantis, atlieka darbą, nugalėdama atmosferinį slėgį. Sistemos vidinė ir išorinė energija yra pilnutinė energija, arba entalpija h. Taigi šiluma yra entalpijos pokytis (jei ji gaunama iš išorės, sistemos energija padidėja, jei išsiskiria- sumažėja). Pagrindinis termochemijos arba heso dėsnis. Pagrindinė cheminės termodinamikos lygtis. Praktinė dalis. Reakcijose dalyvavę junginiai. Kristalinės būsenos silicio dioksido atmainos. Literatūra.


Kiekviena medžiaga turi būdingą cheminę, arba vidinę energiją, kuri gali virsti kitos rūšies energija: elektros, šilumine, mechanine, šviesos ir atvirkščiai.

Pagrindinis termodinamikos, arba energijos išlaikymo dėsnis teigia, kad sistemoje energija nesigamina ir neišnyksta, o tik vienos rūšies energija tiksliai ekvivalentiniu santykiu virsta kitos rūšies energija.

Be vidinės energijos sistema gali įgyti įšorinę energiją. Taigi šiluma yra entalpijos pcheminės reakcijos, kurioms vykstant šiluma išsiskiria, vadinamos egzoterminėmis, o kurioms vykstant šiluma sunaudojama, - endoterminėmis.

Egzoterminėse reakcijose išsiskirianti šiluma sumažina sistemos energiją, todėl šių rekcijendoterminėse reakcijose sunaudota šiluma padidina sistemos energiją, ir šiuo atve cheminių reakcijų lygtys, kuriose nurodoma reakcijos šiluma,vadinamos termocheminėmis lygtimis. Kai reakcijos šiluma entalpijos pokytis apskaičiuojamas, esant 298 k temperatūrai ir 101,325 kpa slėgiui, jis vadinamas standartiniu ir žymimas ?H.

Junginio susidarymo šiluma yra šilumos kiekis, išskiriantis ar sunaudojamas, susidarant iš vieninių edžiagų vienam to junginio moliui. Kadangi termocheminėse lygtyse medžiagų formulės reiškia molius, yra leistini trupmeniniai koeficientai. Vieninių medžiagų (o2, cl2, h2 ) susidarymo šiluma lygi nuliui.

Pagrindinis termochemijos arba heso dėsnis. Reakcijos šiluma priklauso tik nuo reaguojančių medžiagų ir reakcijos produktų rūšies ir būvio ir nepriklauso nuo reakcijos produktų susidarymo būdo. Pavyzdžiui, nepaisant to, ar anglis iš karto susijungs su deguonimi, sudarydama co2, ar procesas vyks dviem stadijomis, reakcijos šiluma arba entalpijos pokytis bus vienodas.

C + o2 ? Co2, ?H0 = -395kj.

  • Statyba Kursiniai darbai
  • 2011 m.
  • Aurimas
  • 27 puslapiai (3938 žodžiai)
  • Universitetas
  • Statybos kursiniai darbai
  • Microsoft Word 337 KB
  • Gipso energijos priklausomybės nuo temperatūros nustatymas
    9 - 2 balsai (-ų)
Gipso energijos priklausomybės nuo temperatūros nustatymas. (2011 m. Lapkričio 02 d.). http://www.mokslobaze.lt/gipso-energijos-priklausomybes-nuo-temperaturos-nustatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 18 d. 07:27