Girnius Laisve ir likimas analizė


Teksto interpretacija girnius. Laisve laimes salyga samprata. Filosofija- laisve. Laimes sampratos analizavimas. Ese laive girnius. Darbas yra butina zmogaus egzistavimo salyga rasinys. Darbas yra būtina žmogaus egzistvimo sąlyga pastraipa. Laisve butina laimes salyga garsva. Laisve senoveje. Laisvė kurti rasinys.

J. Girnius. “laisvė ir likimas” analizė.

Šią temą Girnius analizavo ir kėlė su ja naujus klausimus, veikale „Laisvės ir likimo problema dabarties filosofijoje“. Tekstą pradeda žodžiais prarasti amžinybės sąmonę- tuo pačiu paneigti ir apvaizdą, o paneigti apvaizdą- tuo pačiu sukurt- likimą. Šią mintį plėtoja ir dabartiniai filosofai. Kaip pasakius paprasčiau ateistinis fatalizmas buvo tapatinamas su materializmu- jei žmogus netiki Dievu, jis bus tik materialistas. O senovėje tai reiškė paneigti dvasinę būtį- ne tik dievą bet ir žmogaus dvasinę prigimtį. Tuo tarpu mūsų laikų filosofija bando šias sąvokas(ateizmą ir materializmą) išskirti, nes senovėje žmogus buvo sudaiktintas, o dabar norima pabrėžti žmogaus savotiškumą, jog jam skiriama sąvoka egzistencija. Tik žmogus gali egzistuoti. Ir būtent tai kas išskiria žmogų iš visų kitų gamtos padarų ir padaro jį su jais nepalyginamu. Filosofai plėtodami savo mintis išreiškia dar gilesnę mintį, jog vien tik žmogus tėra istorinė būtybė kuri egzistuoja istoriniu būdu, o gamta yra tik brutalus buvimas laike- be praeities, atminties ir ji neturi likimo o žmogus pagal Heideggerį turi istoriją ir likimą nes priimdamas atsakomybę už visa kas buvo ir ką veikia dabartyje žmogus susikuria savo ateitį. O jei žmogus liktų aklas ateičiai atiduotų save atsitiktinumam taip jis prarastų savo likimą ir taip pat atsisakytų laisvės kurti savo istoriją. Kaip jau buvo minėjęs autorius Ateizmas dabartiniams filosofams nėra egzistencijos žlugimas, kaip tik sąlyga išsaugoti žmogaus laisvei.

  • Filosofija Analizė
  • Microsoft Word 12 KB
  • m.
  • 3 puslapiai (619 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laurynas
  • Girnius Laisve ir likimas analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Girnius Laisve ir likimas analizė. (2012 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/girnius-laisve-ir-likimas-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 21:47
×