Gis kartografinės sistemos


Eratosteno žemėlapis. Kam reikalingas gis. Gis zemelapiai. Gis kartografija. Gis istorija. Gis speros. Gis programa referatas. Kam reikalinga gis. Pirmas ant pergamento išbraižytas žemėlapis vaizduoja koptų aukso kasyklas. Kam reikalinga sistema gis zemelapiuose?.

Įvadas. Trumpa gis istorija. Geografinė informacinė sistema (gis). Pagrindinės gis naudojimo sritys. Duomenų modeliai ir realaus pasaulio modeliavimas gis. Duomenų modeliai. Gis duomenų rinkimo schema. Gis programinė įranga. Žemėlapis ir gis. Kam reikalingas gis? Veiksmingos gis sukūrimo procesas. Išvados. Literatūra. Yra manoma, kad pirmas žemėlapis, vaizduojantis žinomą pasaulį, buvo sudarytas graikų filosofo anaksimanderio vi amžiuje p. E. Jis buvo apskritos formos ir vaizdavo žinomas pasaulio žemes, išdėstytas aplink centre esančią egėjo jūrą bei apsuptas vandenyno. Vienas iš žinomiausių klasikinių laikų žemėlapių, sudarytų graikų geografo Eratosteno apie 200 m.p.m.e., paklojo pamatus mokslinei kartografijai. Jame vaizduojamas tuo metu žinomas pasaulis nuo Britanijos šiaurės vakaruose iki Gango upės žiočių rytuose bei Libijos pietuose. Šiame žemėlapyje pirmą kartą panaudotos skersinės lygiagrečios linijos, vaizduojančios vienodas platumas. Žemėlapyje taip pat naudoti ilgumos meridianai, tačiau jie išdėstyti netaisyklingai.

Yra manoma, kad pirmas žemėlapis, vaizduojantis žinomą pasaulį, buvo sudarytas graikų filosofo anaksimanderio vi amžiuje p. M. E.

Vienas iš žinomiausių klasikinių laikų žemėlapių, sudarytų graikų geografo eratosteno apie 200 m. P. M. E. Žemėlapyje taikada buvo nubraižytas pirmas žemėlapis, nėra žinoma. Manoma, kad pirmieji žemėlapiai buvo sudaryti babilone prieš 4300 metų. Tai buvo molinės lentelės su žemės matavimų duomenimis, naudotais mokesčiams apskaičiuoti. Pirmas ant pergamento išbraižytas žemėlapis vaizduoja koptų aukso kasyklas egipto faraono ramzio ii valdymo metais ( 1292-1225 m. Pr. M. E. ).

Gausesni ant šilko išbraižyti žemėlapiai, perteikiantys atskirus regionus, sudaryti apie ii amžių pr. M. E. , rasti kinijoje. Vienas iš jų gali būti laikomas topografiniu žemėlapiu, naudotu kariniams tikslams - čia vaizduojamos upės, keliai, kalnų virtinės, vietovardžiai, masteliai ir trimatės perspektyvos. Kinai pirmieji sukūrė kompasą (apie 423-221 m. Pr. M. E. ), tačiau iki šiaurės songų dinastijos (960-1126 m. ), kai buvo atrastas dirbtinis magnetizmas, jis plačiau naudotas. Išradus popierių kinijoje (105 m. ), pirmasis popierinis žemėlapis buvo spausdintas 1155m. , tai yra 300 metų anksčiau nei europoje.

Yra manoma, kad pirmas žemėlapis, vaizduojantis žinomą pasaulį, buvo sudarytas graikų filosofo anaksimanderio vi amžiuje pr. M. E.

Vienas iš žinomiausių klasikinių laikų žemėlapių, sudarytų graikų geografo eratosteno epie 200 m. Pr. M. E. Šiame žemėlapye pirmą kartą panaudotas skersinės lygiagrečios linijos, vaizduojančios vienodas platumas.

Egipto mokslininkas ptolemėjus apie 150 metus savo veikale ,,geografija pateikė pasaulio žemėlapius. Tai buvo pirmieji žemėlapiai, kuriuose buvo naudojama matematiškai tiksli kūginė žemės projekcija, nors ir neišvengta daugybės klaidų, kaip, pavyzdžiui, perdėta eurazijos apimtis.

Xx amžiuje mokslo ir technologijos vystymasis dar labiau spartėja, todėl išauga geografinės informacijos, pateikiamos žemėlapiuose, poreikis, kyla tikslumo bei pateikimo spartumo reikalavimai. Išsivysčius aero- bei kosminio distancinio zondavimo technologijoms, geografinė informacija yra generuojama sparčiau, nei ji gali būti apdorota. Tačiau šiuolaikinis mokslas ir technologija pateikia ir efektyvų šios problemos sprendimą.

- kompiuterine technika pagrįstas geografinės informacines sistetai informacinė sistema skirta darbui su erdvine ir aprašomaja informacija.

  • Geodezija Referatas
  • Microsoft Word 267 KB
  • 2012 m.
  • 22 puslapiai (4243 žodžiai)
  • Kolegija
  • Mantas
  • Gis kartografinės sistemos
    10 - 3 balsai (-ų)
Gis kartografinės sistemos. (2011 m. Lapkričio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/gis-kartografines-sistemos.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 05:27
×