Glikolio rūgšties poveikis aknei


Įvadas. Aknė pagal amžiaus tarpsnius. Glikolio rūgšties poveikis suaugusiųjų aknei. Išvados. Mokslo informacijos šaltinių sąrašas.


Aknės susidarymą lemia keli patogeniniai veiksniai: padidėjęs riebalinių liaukų aktyvumas, folikulų hiperkeratozė, propionibacterium acnes kolonizacija ir uždegiminė reakcija (Karagun, Ebru, 2020). Taip pat yra kitų veiksnių, kurie gali išprovokuoti ar pasunkinti aknę: kosmetikos priemonės, vaistai ir saulės spinduliai (Ayanlowo et al., 2020).

Šiame darbe keliamas šis probleminis klausimas: koks glikolio rūgšties poveikis suaugusiųjų aknės būklei?

Išanalizuoti suagusiųjų aknės su glikolio rūgštimi gydymo procedūrų intervalus ir procedūrų kurso skaičių.

Naujagimių aknė (Acne infantum) taip pat pastebima, tačiau atsiradimo priežasčių nėra nustatyta. Kūdikystėje paveiktiems aknės asmenims ši liga dažniau pasireiškia ir paauglystėje. Aknė būdinga ir suaugusiems (Karčiauskienė, Valiukevičienė, 2010).

Suaugusiųjų (vyrų) aknė (acne tarda). Bėrimai po skutimosi (pseudofolliculitis barbae)– viena populeriausių vyriškų problemų. Skutimosi peiliukai, geliai ar putos gali dirginti odą ir taip išaukti nepageidaujamus bėrimus. Oda toje vietoje patinusi, jautri, digli, bėrimai (paprastai būna) su baltom viršunėlėm, gali skaudėti, barzdos plaukeliai riestis ir įauginėti.

Suaugusiųjų aknės (acne tarda) gydymas. Dažniausiai suaugusiųjų aknės gydymui yra naudojamos rūgštys. Viena veiksmingiausių rūgščių šiai būklei išsprėsti yra glikolio rūgštis. Glikolio rūgštis turi didelę gydomąją galią spuogų srityje ir turi minimalų šalutinį poveikį. Tai gali būti idealus pagalbininkas aknės gydymui (Wang et al., 2014).

Atlikti invazines procedūras, kurios pažeidžia odos paviršiaus vientisumą. (Galima po 2-3 savaičių);

Naudoti priemones veido odos priežiūrai su salicilo r., vandenilio peroksido aukštesnės koncentracijos, spiritinius ir kitus preparatus, kurie dirgina odą. (Galima po 3-5 dienų);

Naudoti Roaccutane preparatą. Pradėti šveitimo rūgštimis procedūras ne ankščiau kaip po 2 mėnesių pabaigus šio preparato naudojimą.

Aknė (acne vulgaris) – tai sutrikimas, susijęs su odos riebalų liaukos ir viršutinės plauko folikulo dalies uždegimu, pasireiškiantis odos bėrimo elementais.

  • Microsoft Word 440 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (1577 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vitalija
  • Glikolio rūgšties poveikis aknei
    10 - 3 balsai (-ų)
Glikolio rūgšties poveikis aknei. (2020 m. Spalio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/glikolio-rugsties-poveikis-aknei.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 20 d. 17:32
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo