Glikolio rūgšties poveikis lentigo dėmėms, melazmai ir strazdanoms: lyginamoji analizė


Glikolio rūgšties poveikis lentigo dėmėms, melazmai ir strazdanoms lyginamoji analizė. Turinys. Santrauka. Summary. Įvadas. Hiperpigmentuotos veido odos sutrikimų lentigo dėmių, melazmos ir strazdanų. Atsiradimo priežastys ir ypatumai. Lentigo dėmės ir jų atsiradimo priežastys. UV spindulių įtaka hiperpigmentacijai. Melazma ir jos atsiradimo priežastys. Hormonų įtaka melazmos atsiradimui. Strazdanos ir jų atsiradimo priežastys. Glikolio rūgšties savybės ir poveikis hiperpigmentuotai odai. Glikolio rūgšties savybės ir veikimo mechanizmai. Glikolio rūgšties pilingo panaudojimas hiperpigmentuotai odai. Glikolio rūgšties poveikis lentigo dėmėms, melazmai ir strazdanoms lyginamoji analizėTyrimo metodai. Tiriamųjų imtis ir charakteristika. Tyrimo organizavimas. Tyrimo rezultatų lyginamoji analizė. Išvados. Literatūra ir šaltiniai. Priedai. Lentelių sąrašas.


Daugelį metų žmogaus oda buvo įvardijama kaip proto ir grožio kūno dalis. Dažniausiai kiekvienas iš mūsų esame susidūrę su sau nepriimtinais odos estetiniais pakitimais skirtingose kūno vietose, skirtingame amžiuje. Odos išvaizda priklauso nuo įvairių veiksnių, tokių kaip: aplinka, mityba, stresas, odos priežiūra. Hiperpigmentacija – viena iš pagrindinių odos problemų. Hiperpigmentuotos odos sutrikimai gali atsirasti abiejų lyčių žmonėms, tačiau, didesnę įtaką turi moterims.

Lentigo dėmės (lentigo solaris)–hiperpigmentuotos makulės, hiperpigmentacijos ir epitelio sustorėjimo, keratozės derinys. Šios dėmės yra vos iškilios, tankesnės struktūros, kurių spalvos yra nuo rusvai geltonos, rudos, šviesiai rudos iki beveik juodos. Dažniausiai atsiranda 40-aisiais gyvenimo metais, yra susijusios su odos senėjimu ir saulės ekspozicija, laikui bėgant linkusios didėti ir tamsėti.

Strazdanų (ephelides) tipo hiperpigmentacija paprastai pasireiškia žmonėms, turintiems rausvus ir šviesius plaukus. Strazdanos būdingos I ir II odos fototipų žmonėms ir jos gydomos retai.

AHA (Alpha Hydrokxi Acids) – vaisinės rūgštys. Tai gamtoje egzistuojantys cheminiai junginiai, kurie randami citrusiniuose vaisiuose, obuoliuose, vynuogėse, cukranendrėse, piene. Šios rūgštys aktyvina medžiagų apykaitos mechanizmą keratinocitų ir fibroblastų lygmenyje.

Ištyrus glikolio rūgšties poveikį lentigo dėmėms, galima teigti, kad procedūros su šia rūgštimi teigiamai veikia šią hiperpigmentaciją. Procedūrų metu tiriamąjai A lentigo dėmės luposi, o po procedurų kursolentigo dėmės pašviesėjo ir sumažėjo jų dydis.Tyrimo rezultatai patvirtina, kad glikolio rūgštis padeda iš epidermio pasišalinti melaninui ir tokiu būdu sumažinti dėmių spalvos intensyvumą, odos paviršiauskeratozės derinius padaryti lygesnius ir švelnesnius.

  • Microsoft Word 6287 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 49 puslapiai (10211 žodžiai)
  • Kolegija
  • Lina
  • Glikolio rūgšties poveikis lentigo dėmėms, melazmai ir strazdanoms: lyginamoji analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Glikolio rūgšties poveikis lentigo dėmėms, melazmai ir strazdanoms: lyginamoji analizė. (2017 m. Vasario 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/glikolio-rugsties-poveikis-lentigo-demems-melazmai-ir-strazdanoms-lyginamoji-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 09 d. 14:16
×
126 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo