Globali logistika


Įvadas. Tiekimo grandinės valdymas. Tiekimo grandinės srautai. Gamybos logistikos tikslai. Gamybos principai. Istorija. Tarptautinis pripažinimas. „Švyturio Ekstra“ kokybės deklaracija. “Švyturio ekstra“Alaus gimimas. Išvados.

4.7 Adler bock- Tradicinės „Švyturio“ kolekcijos narys „Adler Bock“ Kalėdų laikotarpiu įgauna naują charakterį! Pagal viduramžių vienuolių ištobulintą receptūrą verdamas, daug „kūno“ turintis ir išraiškingu skoniu pasižymintis alus prisitaikė prie šventinės nuotaikos ir pretenduoja tapti netikėtu šventinio stalo akcentu.

Lietuvos ūkiuose auginama 20 rūšių salyklinių miežių. Švyturio ekstra alui naudojami „Spalter select“ apyniai auginami Vokietijoje, Bavarijoje, kur geriausios klimatinės sąlygos.

2 –a diena įsitikiname, kad „Ekstra“ partijai skirtas vanduo yra švarus, reikiamo minkštumo, iš jo pašalintas geležies, magnio ir kalcio perteklius. Taip pat atkeliauja apyniai. „Ekstra“ recepte naudojami kartieji ir kilmingi aromatiniai apyniai iš Bavarijos Hallertau ir Spalt regionų.

3 –a diena „Ekstra“ partijai skirti salyklo grūdai patenka į daryklos malūną, jie sumalami į 4 frakcijas (dalis). Į smulkius, stambius grūdus, lukštus ir miltus. Sutrintas salyklas beriamas į užmaišymo talpas su tinkamai paruoštu vandeniu. Šis vandens ir sumalto salyklo mišinys yra vadinamas mentalu.

Virimo ceche mentalas užmaišomas infuziniu, t.y. be pavirinimo, metodu – pakaitinant iki 76°C, kIšvirusi alaus misa plieno vamzdžiais keliauja į galingas virpulines talpas nuskaidrėti. Iš misos pašalinami pertekliniai koaguliuoti baltymai, išgarinamos lakiosios medžiagos – visa tai apsunkintų fermentavimo procesą. Vėliau misa atšaldoma, aeruojama – prisotinama deguonimi, kuris bus reikalingas mielėms dauginantis.ad kuo daugiau naudingų medžiagų patektų į misą.

4 –a diena „Ekstros“ misai uždavėme mielių ir pradedame sekti, kaip jos dauginasi. Mielės – tai jautrūs mikroorganizmai. Baigusios „kvėpuoti“ jos pradės skaldyti misoje esančius cukrus. Visą tą laiką jas stebės daryklos mikrobiologinės laboratorijos specialistai.

5 –a diena Mielės maitinasi saldžiu skysčiu ir perdirba jį į alkoholį bei angliarūgštę. Dėl šio proceso cilindro konusinėje talpoje kyla temperatūra. Aludario meistriškumas – išlaikyti balansą, kad mielės veiktų sparčiai, tačiau ne pernelyg!

6 –a diena Tęsiantis „Ekstra“ alaus fermentacijai svarbu palaikyti optimalią temperatūrą – tarp 12 ir 13°C. Jei temperatūra yra per žema, gali įvykti mielių autolizė – dalis mielių miršta ir suyra. O mirusios mielių ląstelės aluje palieka nemalonų poskonį.

7 –a diena „Ekstra“ alaus mielės nusės talpos dugne – todėl jį vadiname žemutinės fermentacijos alumi.

8 –a diena Aludaris žino, kada alaus misa virsta jaunu alumi. Nors verdame tradiciniais metodais, bet šiuolaikiškoje darykloje nuolat sekame ir fizikinius bei cheminius rodiklius, kad galėtume pasakyti – šios „Ekstra“ partijos fermentacija baigta! Alus suraugintas tiek, kiek reikia! Aluje susidariusios angliarūgštės dalis ištirpsta aluje, o kita dalis yra surenkama išmetimo sistemoje. Ant talpos dugno nusėdusį mielių kiekį surinksime. Dalis jų bus išsaugota kitam virimui, o dalis parduota kitoms pramonės rūšims.

9 –a diena Vakar dar buvęs jaunas „Ekstra“ alus atitekėjo į 103 horizontalias talpas.Ant jų aludariai tradiciškai kreida pažymi savo partijos pavadinimą. Dabar reikės trupučio kantrybės, kol alaus skonis ištobulės. O šiandien šiose talpose pradėjo bręsti tūkstančiai litrų mūsų išvirto alaus.

10 –a diena Mes vėl prie horizontaliųjų brandinimo talpų, kurias pagal vokiškas technologijas nuo seno naudoja aludariai. Jos visiškai sandarios ir saugo alaus skonį. Čia susiformuos ir galutinis „Ekstra“ alaus aromatas ir visa puokštė skoninių savybių – jaunas alus bręsdamas nuskaidrės, taps vaiskios aukso spalvos.

  • Logistika Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 1031 KB
  • 2014 m.
  • 20 puslapių (3283 žodžiai)
  • Audra
  • Globali logistika
    10 - 2 balsai (-ų)
Globali logistika . (2014 m. Birželio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/globali-logistika.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 00:22
×