Globalinės padėties nustatymo sistema


Įvadas. GPNS skirstymas Lietuvoje. Litpos tinklas. Išvados. Informacinių šaltinių sąrašas.


Darbo tikslas - surinkti, bei pateikti išsamia informacija Globaline padėties nustatymo sistemą

Į suprojektuotą Baltijos valstybių GPNS nulinės klasės tinklą Lietuvoje įjungti 4 punktai: AKMENIŠKIAI, DAINAVĖLĖ, MEŠKONYS ir ŠAŠELIAI. (4)

GPNS pirmosios klasės tinklas yra sutankinamas antrosios klasės tinklu. Atsižvelgiant į vidutinį atstumą tarp GPS pirmosios klasės punktų taip pat į kartografavimo ir žemės kadastrui sudaromų žemėlapių poreikius. Norint sudaryti tolygų GPNS tinklą, pasirinktas 7 - 10 km atstumas tarp antrosios klasės punktų. Vidutinis antrosios klasės punktų tankumas- 1 punktas б4 km2. Toks tankumas leidžia sudaryti tinklą viena dažniais GPNS imtuvais ir sutankinti jį ne tik GPNS, bet ir poligonometrijos metodu. Taip pat, esant minėtiems atstumams tarp punktų, daugiau trianguliacijos pirmosios ir antrosios klasės punktų (jie inventorizuoti) GPNS galima panaudoti antrosios klasės tinklui. Tai sumažina naujai įrengiamų punktų skaičių. Atsižvelgiant į GPNS pirmosios klasės punktų koordinačių tikslumą, taip pat į GPNS antrosios klasės tinklo paskirtį bei atlikto apriorinio tikslumo skaičiavimo rezultatus, pasirinkta, kad antrosios klasės punktų paklaidos pirmosios klasės punktų atžvilgiu turi būti ne didesnės kaip 20 mm. GPNS antrosios klasės tinklas pradėtas sudaryti 1994 m. šiaurės vakarinei Lietuvos daliai.

  • Microsoft Word 333 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1145 žodžiai)
  • Kolegija
  • Karolina
  • Globalinės padėties nustatymo sistema
    10 - 2 balsai (-ų)
Globalinės padėties nustatymo sistema. (2017 m. Gruodžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/globalines-padeties-nustatymo-sistema.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 24 d. 02:31
×