Globaliniai konfliktai


Turinys. Įvadas. Globalinių konfliktų sąvoka ir prielaidos. Svarbiausi globaliniai konfliktai. Konfliktas tarp civilizacijų (kultūrų). Globalinis gamtonaudos konfliktas. Konfliktas tarp skirtingai ekonomiškai išsivysčiusių visuomenių. Išvados. Literatūros sąrašas.

atsižvelgiant į problemų iškeltų prieš mus kaip prieš šalių ir tautų bendriją charakterį, dabar mes kaip niekada surišti bendru likimu. Šitų problemų sprendimas turi būti rastas kaip nacionaliniam, taip ir tarptautiniam lygyje.

Bet tam, kad atlikti pagrindinį vaidmenį visų visuomenių valdyme, žmonės turi įvaldyti vikodėl aš pasirinkau šią temą? Atsakymas gana paprastas - aš nesu abejinga mūsų planetos gyvenimui, jo problemoms, be to - gresiančiam pavojui. Atsižvelgiant į tai, kad mūsu planeta žemė yra vieninteliu žmonijos namu, daugelis prieštaravimų, konfliktų, problemų gali peraugti lokalines ribas ir įgyti globalinį, pasaulinį charakterį.

šios problemos tokios: naujo pasaulinio karo pavojus, konfliktas tarp civilizacijų, konfliktas tarp skirtingai ekonomiškai išsivysčiusių šalių, globalinis gamtonaudos konfliktas ir kt.

Manau, tokioje situacijoje, abejingumas nebus geras pagalbininkas. Žmonija turi spręsti šias problemas, vardan savo planetos išgyvenimo.

šis darbas – tai gera proga, atsižvelgiant į praeities klaidas, įvertinti tikrovę ir susimąstyti dėl ateities.

Globalinės problemos, o taip pat ir konfliktai, formavosi įvairiai: vieni - istoriškai ir gana seniai, kiti - neseniai, bet sparčiai, treti - sąveikoje su kitomis problempanagrinėkime konflikto prigimtį ir šaknis, pradėdami nuo paprasčiausio konflikto suvokimo ir palaipsniui artėjant prie globalinių konfliktų sąvokos.

Konfliktas – tai paprastas, dažnai stebimas fenomenas gamtoje ir žmonių santykiuose. Pats konfliktas pagal savo esmę yra neutralus. Tai mūsų konflikto suvokimas ir reakcija į jį gali būti teigiama arba neigiama. Mes turime pasirinkimą kaip susitvarkyti su konfliktu. Kai mes nežiūrime į konfliktą, kaip į situaciją kurioje viena pusė būtinai turi laimėti, o kita - pralaimėti, tik tada mes galime sukurti sprendimus, tenkinančius visas konflikte dalyvaujančias šalis. Požiūris į konfliktą kaip į galimybę mokytis ir tobulintis reikalauja iš mūsų pakeisti savo įprastą požiūrį į pasaulį, o tai gali būti nelengva.

Konflikto prigimties suvokimas būtinas norint teisingai jį išspręsti. Žmonijos istorijoje per daugelį neteisingai suvoktų konfliktų, žmonija įamžino kai kuriuos mitus, kurie žalingi sėkmingam konflikto išsprendimui.

Gamtoje konfliktas – tai pirminė pasikeitimų priežastis. Kiekvienai rūšiai kad pasikeisti reikia iššūkio arba sutrikimo, reikia kad kas nors sutrukdytų jo pusiausvyrą. Būtent nuolat besikeičianti aplinka kurioje mes gyvename ir yra mūsų tobulėjimo katalizatorius.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2010 m.
  • 26 puslapiai (5997 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vidmantas
  • Globaliniai konfliktai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Globaliniai konfliktai. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/globaliniai-konfliktai.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 15:15
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo