Globalinio atšilimo pristabdymo metodai ir prespektyvos


Darbas skaidrėse atšilimas. Globalinio atsilimo pristabdumo.

Įvadas. Ką galime padaryti? Kad pristabdytume globalinį atšilimą. Atsinaujiantys gamtos šaltiniai. Vėjo energija. Saulės ir vandens energija. Nebūkim besaikiai vartotojai. Gyvulinkystė skatina šiltnamio efektą. Ekologinė žemdirbystė. Išvados. Literatūros sąrašas.

Daugeliui atrodo, kad ekologiškas gyvenimo būdas šiame civilizuotame pasaulyje neįmanomas. Kad esame tik maži sraigteliai ir ne mūsų valioje ką nors pakeisti. Netiesa. Jei kiekvienas ,,išsišluotume“ savo kiemą, pasaulis pastebimai taptų gražesnis. Argi sunku rūšiuoti šiūkšles, nusinešti tą patį krepšelį į parduotuvę, o ne kiekvienąsyk pirkti naują? Argi sunku susirinkti šiukšles po iškylos gamtoje? Argi sunku gražiai nupjauti grybą miške, o ne rauti su šaknimis ir samanomis? Tai yra ekologiškas požiūris į gamtą, ir nereikia didelių pastangų ar papildomų išlaidų. Ir maži dalykai gali padaryti stebuklus...

Globalinis – apimantis visą žemę. Globalinis atšilimas apima visą pasaulį tai ne vien Lietuvos problema.

Daugelis naiviai manome, kad mes esame bejėgiai ir negalime nieko pakeisti, kad būtų pristabdytas ozono sluoksnio plonėjimas. Neva tai – politikų, valstybių vadovų kompetencija. Bet, kaip sakoma, reikia pradėti keistis nuo savęs. Žinoma, ne mūsų galioje išspręsti esminius dalykus (sustabdyti orą teršiančios pramonės, uždrausti įvairias orą teršiančias technologijas ir pan.), bet galime akivaizdžiai prisidėti.

Dabar daug šeimų turi po kelis automobilius. Į darbą, su reikalias automobliu važiuojame dažniausiai po vieną. Argi ne protingiau būtų susikooperuoti ir visiems prisitaikius ( šeimos nariams, gal net kolegoms) pakaitomis vykti į darbą vienu automobiliu ( sutaupytumėte pinigų, sumažėtų oro tarša). Dar geresnis būdas – naudotis viešuoju transportu, važinėtis dviračiais ar kitomis ekologiškomis, oro neteršiančiomis transporto priemonėmis. Bent jau reikėtų įprasti išjungti variklį automobiliui stovint (per piką gatvėje, prie parduotuvės, mokylos ir pan.). Taip pat naudokime biodegalus, pirkime hibridinius automobilius. Nors tokie automobiliai nėra idealus variantas, tyrimais įrodyta, kad vis dėlto hibridinis automobilis 25 proc. mažiau teršia apinką nei įprastos, tik kurą naudojančios mašinos. Pavojingiausi taršos židiniai yra gatvių sankryžose, nes pradedant važiuoti automobiliui tarša vidutiniškai padidėja 50 kartų. Nustatyta, kad vienas automobilis per metus išskiria 1 kg švino ( nekalbama apie kitas nuodingas medžiagas), pusė jo kiekio nusėda šalikelėse. Likęs pasklinda ore su krituliais patenka į dirvą, o iš jos per augalus – į žmogaus organizmą. Švinas kaupiasi audinuose ir žaloja smegenis bei inkstus. Ypač kenkia vaikų raidai.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (1954 žodžiai)
  • Atile
  • Globalinio atšilimo pristabdymo metodai ir prespektyvos
    10 - 1 balsai (-ų)
Globalinio atšilimo pristabdymo metodai ir prespektyvos . (2012 m. Lapkričio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/globalinio-atsilimo-pristabdymo-metodai--ir-prespektyvos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 05:01
×