Globalių tinklų technologijos T1/T3


Globalių tinklų technologijos T1/T3.

Globaliųjų tinklų lyderio vietą užima internetas – didžiausias kompiuterių tinklas. Be interneto, dar yra CompuServe, FidoNet ir kt. globalieji tinklai, veikiantys panašiais principais. Šiuolaikinius globaliuosius tinklus sudaro daug kompiuterių ir kompiuterių tinklų, sujungtų tarpusavyje. Formuojant tokio tipo tinklus, neįmanoma panaudoti vieningą topologiją bei technologiją, nes tinklai yra įvairiausių tipų ir standartų. Tinklo mazgai naudojami infomacijai saugoti, rūšiuoti, apdoroti bei perduoti. Ryšys tarp kompiuterių ir tinklų palaikomas panaudojant įvairias linijas ir technologijas: analogines bei skaitmenines telefono linijas, išskirtines linijas, ISDN, DSL, X.25, optinio pluošto linijas ir pan.

Šio darbo tikslas yra išsiaiškinti kas yra globalieji tinklai ir kokiomis technologijomis remiasi jų veikimas. Taip pat išsamiau susipažinti su globaliųjų tinklų technologijomis T1 ir T3.

Šiame darbe plačiau aptarsime globaliuosius tinklus ir jiems naudojamas technologijas.

Globaliojo tinklo valdymas susietas su kolektyvine veikla bei įvairiais susitarimais ir taisyklėmis.

2.1 paveiksle pavaizduotas globaliojo tinklo fragmentas. Šis tinklas pagrįstas paketų komutavimo principu, o globalieji komutatoriai (KT) išskiria informacijos srautus ir vadinami paketų komutavimo centrais, kur paketo pavadinimas ir struktūra priklauso nuo tinklo naudojamo standarto.

Paprastai komutatoriai naudojami ten, kur reikia išskirti arba sujungti informacijos srautus. Globaliuose tinkluose išskiriamos šios sujungimo jungtys:

tinklas – tinklas (TTS), jungiančios du tinklo mazgus tarpusavyje;

vartotojas – tinklas (VTS), jungiantys vartotoją prie globaliojo tinklo.

Srautams tarp vietinių tinklų, susietų su globaliuoju, paskirstyti paprastai naudojami maršrutizatoriai (M), kurių. paskirtis ne tik paskirstyti informacijos srautus, bet ir juos skaidyti arba apriboti, nes globaliaisiais tinklais gali būti perduodamas ir plačiajuostis signalas.2.1 paveiksle pavaizduoti prie maršrutizatorių, prijungti potinkliai Tl, T2, T3 it T4. Multiplekseriai (MUL) naudojami garso, vaizdo ir kitokiai informacijai atskirti nuo kompiuterių tinklais perduodamos informacijos, t. y. iš plačiajuosčio signalo išskiria kompiuterinių tinklų dedamąją ir ją perduoda į vietinius kompiuterių tinklus, o kitą dalį persiunčia atitinkamiems įrenginiams (TS - telefonų stotis). Juodi kvadrateliai - tai įrenginiai, skirti duomenims perduoti (DTE - data teminal equipment). Tai gali būti maršrutizatorius, komutatoriaus ar kompiuterio prievadas arba tiltas.

Yra keletas standartinių duomenų perdavimo įrenginių (DTE):

RS - 232C/V24 - šia sąsaja duomenys perduodami iki 115200 bitų/sek. asinchroniniu bei sinchroniniu perdavimo būdais; kompiuteriuose tam naudojamas COM prievadas;

X21 - skirtas X.25 tinklams sujungti.

Globaliujų, tinklų. tipai priklauso nuo nuomojamų ryšio linijų tipo. Ryšio linijos skaidomos pagal duomenių perdavimo budą:

išskirtieji kanalai (leased) - naudojami duomenims perduoti dideliais atstumais, nuomojami iš nuotolinio ryšio bendrovių ir skirti tik tinklo reikmėms;

c)paketų komutavimo - kai perduodami duomenys skaidomi į fragmentus ir siunčiami tinklais (X.25, Frame Relay, AtM ir t.t).

magistralinius tinklus (backbone wide-area network) skirtus vieno lygmens ryšiams tarp lokaliųjų tinklų, galinčių dideliu greičiu perduoti informaciją, sudaryti;

prieigos tinklus, skirtus lokaliesiems tinklams ir tolimiesiems kompiuteriams sujungti (pvz., RAS).

Taigi sužinojome, kad globalieji tinklai (WAN - Wide Area Network) skirti apjungti didelėje teritorijoje - regione, šalyje, žemyne ar žemės rutulyje - išdėstytus tinklo abonentus.

Visuotinis komutuojamų telefono linijų tinklas (PSTN, Public Switched Telephone Network) yra tipiškas analoginės jungties atstovas. Gali perduoti balsą ir duomenis. Nebrangus, tačiau neefektyvus dėl savo lėtumo.

Šis metodas naudojamas, kai sudaromas nuolatinis ryšys arba kanalas tarp dviejų galinių įrenginių(host). Pakėlus telefono ragelį, abonentas arba kompiuteris renka numerį, komunikacinė telefono tinklo įranga ieško priėjimo prie abonento arba kompiuterio, su kuriuo norima susijungti. Kitaip tariant, prieš gaunant telefono komutatoriaus kvietimą, sudaromas fizinis sujungimas tarp įeinančios ir išeinančios linijų. Sujungimas tarp dviejų galimų taškų nustatomas iki duomenų perdavimo pradžios ir egzistuoja viso dialogo eigoje iki duomenų perdavimo pabaigos.

4.1 Duomenų perdavimas modemais

V.21 - duplekso asinchroninis perdavimas 300 bitų/sek. greičiu;

V.22b - duplekso asinchroninis / sinchroninis perdavimas 1,2 ir 2,4 Kbitų/sek. greičiu;

V.26ter - duplekso asinchroninis / sinchroninis perdavimas 1,2 ir 2,4 Kbitų/sek. greičiu;

V.32 - duplekso asinchroninis / sinchroninis perdavimas 4,8 ir 9,6 Kbitų/sek. greičiu;

  • Microsoft Word 243 KB
  • 2015 m.
  • 29 puslapiai (6911 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Globalių tinklų technologijos T1/T3
    10 - 5 balsai (-ų)
Globalių tinklų technologijos T1/T3. (2015 m. Kovo 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/globaliu-tinklu-technologijos-t1t3.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 22 d. 06:41
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo