Globalizacija, ES integracija, Brics poveikis tarptautiniams ekonominiams santykiams


Tarptautiniai ekonominiai santykiai. Pratybos. Pratybos Globalizacija kliūtis ar galimybė. Globalizacija kliūtis ar galimybė? Kas yra globalizacija? Globalizacija. Globalizacija yra socialinis, kultūrinis, politinis ir teisinis reiškinys. Vienas iš globalizacijos. Globalizuotame pasaulyje sėkmingai juda ne tik informacija. Globalizacijos trūkumai Finansinių rinkų nestabilumas. Mano manymu globalizaciją reikia išnaudoti kaip teigiamą reiškinį ir stengtis prisitaikyti prie globalėjančio pasaulio. Es integracijos gilinimo vizijos. Europos integracija yra visiškai ar iš dalies Europoje ar netoliese esančių valstybių pramoninės. “Mūsų vizija yra Europos Sąjunga. ES gyventojai ir verslas gali klestėti tik tada. Brics poveikis tarptautiniams ekonominiams santykiams. BRICS yra grupė, kurią sudaro penkios pagrindinės kylančios ekonomikos šalys - Brazilija. Grėsmė JAV dolerio. Grėsmė dėl informacijos nutekėjimo Nuo 2012 m. Nuorodos į panaudotus informacijos šaltinius.


Pratybos: 1. Globalizacija: kliūtis ar galimybė. 2. ES integracijos gilinimo vizijos. 3.

Kas yra globalizacija? Globalizacija yra produktų, technologijų, informacijos ir darbo vietų pasklidimas tarp valstybių ir kultūrų. Ekonomine prasme tai apibūdina tautų tarpusavio priklausomybę visame pasaulyje, skatinamą laisvosios prekybos būdu. Viena vertus, dėl tarptautinių prekių, kapitalo ir darbo jėgos srautų globalizacija sukūrė naujas darbo vietas ir ekonomikos augimą. Kita vertus, šis augimas ir darbo vietų kūrimas nėra tolygiai pasiskirstę tarp pramonės šakų ar šalių. Konkrečios tam tikrų šalių pramonės šakos, tokios kaip tekstilės gamyba JAV ar kukurūzų auginimas Meksikoje, dėl padidėjusios tarptautinės konkurencijos patyrė rimtų sutrikimų ar tiesioginį žlugimą. (Investopedia.com).

Globalizacija yra socialinis, kultūrinis, politinis ir teisinis reiškinys. Socialiniu požiūriu tai lemia didesnę įvairių gyventojų sąveiką. Kultūrine prasme globalizacija reiškia idėjų, vertybių ir meninės raiškos mainus tarp kultūrų. Globalizacija taip pat rodo bendro pasaulio kultūros raidos tendenciją. Politiniu požiūriu globalizacija atkreipė dėmesį į tarpvyriausybines organizacijas, tokias kaip Jungtinės Tautos (JT) ir Pasaulio prekybos organizacija (PPO). Teisiškai globalizacija pakeitė tarptautinės teisės kūrimo ir vykdymo principus. (Investopedia.com).

Vienas iš globalizacijos fenomeno bruožų yra valstybių suvereniteto mažėjimas tiek dėl jų tarptautinių įsipareigojimų išaugimo, tiek dėl tokių globalių problemų, kaip aplinkosauga ar ginklų neplatinimas, kurių valstybės pačios vienos nėra pajėgios išspręsti.

  • MS PowerPoint 275 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 15 puslapių (1234 žodžiai)
  • Universitetas
  • Simona
  • Globalizacija, ES integracija, Brics poveikis tarptautiniams ekonominiams santykiams
    10 - 3 balsai (-ų)
Globalizacija, ES integracija, Brics poveikis tarptautiniams ekonominiams santykiams. (2020 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/globalizacija-es-integracija-brics-poveikis-tarptautiniams-ekonominiams-santykiams.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 01 d. 07:21
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo