Globalizacija esė


Edita Gailiūtė. Globalizacija Kas valdo praeitį , tas valdo ateitį kas valdo dabartį , tas valdo praeitį. George Orwell. Koks tai procesas. Globalizacijos prielaidos. Globalizacija ir lokalizacija. Prasmių kūrimas. Bendruomeniškumo nykimas. Valstybės vaidmuo. Spraga tarp valstybės ir ekonomikos.

Ar suprantame, kokios „srovės“ aktyviausiai veikia ar siekia paveikti mūsų gyvenimus, aplinkas? Kas tai yra „masinė kultūra“? Kodėl tampame/tapome abejingi tam, kas vyksta aplink mus? Kokios tautos veikimo ir išlikimo perspektyvos? Ar žinome, kas slypi po tarptautinėmis organizacijomis, sąjungomis, fondais – kokias tiesiogines ir kokias netiesiogines prasmes jos skleidžia (sąmoningai ar/ir nesąmoningai)? Tai tik keli klausimai, kylantys man šiuo metu.  Siūlau gilintis į tai, kas vyksta aplink mus. Jei nesupranti, kas ir kaip veikia, neabejotinai būsi paveiktas.

Šiame straipsnyje pabandysiu trumpai apibūdinti globalizacijos priežastis bei požymius ir pasvarstyti jų padarinius.

Iš pirmo žvilgsnio globalizacija, atrodo paprastas ir savaime suprantamas mūsų laikų procesas. Tačiau pradėjus gilintis, kaip ir dauguma kitų atvejų su panašiais – neva paprastais – dalykais,  paaiškėja, kad procesas yra daug sudėtingesnis.

Žodis „globalizacija“ tarsi nusako savaime vykstantį procesą – tam tikrų kultūrinių, ekonominių, politinių, socialinių procesų plitimą, apimantį visą pasaulį. Labai dažnai taip ir yra suprantama. Ar tikrai globalizacija – savaiminis procesas? Kas globalizacijai turi daugiausia įtakos? Kokią įtaką globaliniai procesai turi žmogui, tautai?

Prisiminus dar tik ką oficialiai užbaigtą imperializmo ir kolonializmo epochą, Lietuvos padėtį pasaulinių karų metu, neramiai kirba mintis, kad negali viskas taip paprastai baigtis, kai tebėra tos pačios galingosios valstybės, jų interesai, santykiai tarp daugelio valstybių smarkiai įtempti, dar platesni verslo interesai.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (1280 žodžiai)
  • Universitetas
  • Modestas
  • Globalizacija esė
    10 - 4 balsai (-ų)
Globalizacija esė. (2015 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/globalizacija-ese.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 21:08
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo