Globalizacija ir globalizacijos įtaka Lietuvai


Įvadas. Tyrimo problema – Globalizacijos įtaka Lietuvos ir pasaulio kultūrai. Tyrimo tikslas - Pabandyti nustatyti kokia globalizacijos procesų įtaka Lietuvai.

Globalizacija paskutiniu metu vis dažniau ir garsiau skamba žmonių lūpose, šis žodis dažnai žmonėms būna tarsi kažkoks slaptažodis, kurį sužinojus būtų galima atverti visas dabarties ir ateities duris. Vieniems globalizacija reiškia tiesiog tai, ką mes privalome vykdyti jai norime būti patenkinti savo gyvenimu ar savo ateitimi, o kitiems, globalizacija tai tarsi kažkoks nemalonių įvykių procesas, tačiau visiems globalizacija yra nepakeičiama lemtis ar nepakeičiamas procesas kuris negrįžtamai veikia mus visus vienokiu ar kitokiu būdu. Globalizacija sukuria ir kartu naikina. Globalizacijos procesas kelia daug klausimų ir diskusijų tiek pasaulyje tiek Lietuvoje, tačiau aišku tik viena, kad mes visi esame "globalizuojami" ir nuo to pabėgti yra beveik neįmanoma, nebent priklausytumėme ar sugebėtumėm prisitaikyti prie tokių uždarų socialinių bendruomenių kaip Amišai ar panašiai.

Globalizacijos procesų paveiktame pasaulyje egzistuoja ryški dinamika, tai paveikia tautas, bendruomenes, kultūras bei kiekvieną žmogų asmeniškai. Tautiškumas įgyja naują prasmę ir naują reikšmę mokslo, kultūros ar darbo galimybių užsienyje kontekste. Kiekvienas šių laikų žmogus gali ir turi teisę rinktis iš daugelio globalizacijos suteikiamų galimybių, žmogus gali pasirinkti kaip ir kur gilinti ar plėsti savo žinias, kaip gyventi ir kur gyventi, kur dirbti ir ką dirbti.

Tyrimo problema – Globalizacijos įtaka Lietuvos ir pasaulio kultūrai

Tyrimo tikslas - Pabandyti nustatyti kokia globalizacijos procesų įtaka Lietuvai.

Tyrimo uždaviniai:

•Išsiaiškinti ką ir kiek Lietuvos žmonės žino apie globalizaciją.

•Išsiaiškinti kaip Lietuvos žmonės vertina globalizaciją, teigiamai ar neigiamai?

  • Sociologija Referatas
  • Microsoft Word 30 KB
  • 2013 m.
  • 6 puslapiai (1511 žodžiai)
  • Agnė
  • Globalizacija ir globalizacijos įtaka Lietuvai
    10 - 2 balsai (-ų)
Globalizacija ir globalizacijos įtaka Lietuvai. (2013 m. Birželio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/globalizacija-ir-globalizacijos-itaka-lietuvai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 04:47
×