Globalizacija ir valstybės raida


Literatūra. Įvadas. Valstybės samprata ir vystymasis. Valstybės funkcijos. Valstybės galia. Globalizacija. Globalizacijos „ypatybės“. Globalizacijos sąsaja su valstybe. Globalizacijos neigiami aspektai valstybei. Išvados.

Nuolatos per televiziją, radiją girdime ir matome įvairiausius pranešimus apie naujų sąjungų veiklą, plėtrą, atskiruose pasaulio kampeliuose vykstančius konfliktus, kurie pereina į karinius susirėmimus, terorizmą. Rinkos produktų, ypatingai naftos kainų kilimas pasaulio ekonomikoje, JAV dominavimas pasaulyje ir dar daugelis kitų globalių problemų, kelia susirūpinimą daugeliui suverenių valstybių.

Būtent šie pavyzdžiai ir triuškinanti kai kurių autorių išvada kelia susirūpinimą ir išryškina šio darbo problemą – nacionalinės valstybės likimą. Dažniausi iššūkiai valstybei šiandien siejami su globalizacijos fenomenu. Ar valstybių piliečiai nepraranda savo nacionalinių šaknų tapdami pasaulio piliečiais? Ar iš tikrųjų valstybė(s) nyksta globalizacijos akivaizdoje? Šie klausimai yra esminiai visame darbe ir lemia šios darbo tikslą – valstybės funkcijų ir galios įvertinimą globalizacijos amžiuje.

Šiam tikslui pasiekti yra pasitelkiami keletas uždavinių:

1)išnagrinėti valstybės sąvoką, valstybės raidą, jos funkcijas bei galios komponentus;

2)aptarti, kas yra globalizacija, kokie jos pasireiškimo bruožai bei keliami iššūkiai valstybei;

3)išanalizuoti, kokioms valstybės funkcijoms ar galios komponentams, graso globalizacija, kaip kinta valstybės veikimas šiuolaikiniame pasaulyje.

Darbo uždaviniai atitinkamai yra ir trejų darbo dalių pagrindas. Pirmojoje kalbama apie valstybę. Šioje dalyje siekiama apibrėžti valstybės sąvoką, apžvelgiama valstybės, termino raida. Taip pat aptariamos valstybės funkcijos bei galia. Antrojoje dalyje dėmesys skiriamas globalizacijos procesui. Joje apžvelgiami keli ryškesni teoriniai požiūriai šia tema. Kadangi globalizacijos sąvoką apibrėžti itin sudėtinga, daug dėmesio bus skiriama globalizacijos bruožams. Ne mažesnė svarba teikiama ir globalizacijos iššūkiams su kuriais susiduria šiuolaikinės valstybės. Paskutinėje darbo dalyje bus siekiama atskleisti, kokią gi grėsmę nacionalinės valstybės galioms ir funkcijoms kelia globalizacijos procesai.

  • Vadyba Referatas
  • Microsoft Word 39 KB
  • 2013 m.
  • 21 puslapis (5036 žodžiai)
  • Liudas
  • Globalizacija ir valstybės raida
    10 - 3 balsai (-ų)
Globalizacija ir valstybės raida. (2013 m. Birželio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/globalizacija-ir-valstybes-raida.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 04:22
×