Globalizacija


Žmonija užbaigė labai svarbų savo istorijos etapą - ii-jį mileniumą ir įžengė naujan. Šio laikmečio atmosfera bei nuotaikos vis labiau darosi ne jubiliejinės, nes pats trečiasis Mileniumas prasidėjo masiniu antiglobalistiniu maištu. Tai nėra taip jau ir nauja, nors Lietuvoje, deja, šie dalykai vis dar yra vos ne ‚terra incognita‘ plėšiniuose.

Reikalas tas, kad jau nuo tokio, atrodė, racionalistinio xix amžiaus vidurio mūsų istorija įgavo naują žymenį - globalines problemas, ar trumpiau ir griežčiau kalbant, – megaproblemas.

Tad šiuo požiūriu mūsoji epocha tikrai neturi pavyzdžio ir analogo visoje, vos ne milijonus metų trukusioje, evoliucinėje genties homo sapiens humanizacijos istorijoje. Lietuvai tapus pilnaverte es nare, mūsų aktualijos ir gilios problemos tapo ir visos žmonijos problemomis.

Viename straipsnyje valdas anelauskas, vakarietiskos kritikos profesionalas, rašė: mano nuomone, dabar prasideda būtent kaip tik tai, apie ką as vis dešimt metų kalbėjau ir rašiau. Turėjau blogą nuojautą. Po sovietų sąjungos sugriuvimo amerika nusprendė, kad jau atėjo laikas, atsiveria puiki galimybė paminti visą pasaulį po savo padu. Todėl ir siekia dabar, kad su nauju amžiumi ir nauja era kartu prasidėtų ir naujoji pasaulio tvarka, kur būtent amerika ir tiktai amerika būtų vieninteliu visagaliu žemės planetos viešpačiu. Jeigu prancūzijos karalius liudvikas xiv kadais sakė, jog valstybė yra jis, tai jav šiandien jau duoda visiems suprasti, jog pasaulis tai amerika [. ] todėl galima bet ko tikėtis. Ar teisingiau būtų pasakyti, jog nieko gero jau negalima tikėtis. Amerika su savo globaliniu apetitu šiandien pasauliui tampa tartum koks aids virusas, gręsiantis mirtina liga

Pasak kitų autorių, neigiama globalizacijos įtaka gresia ne dėl konkrečios šalies poveikio pasauliui, bet dėl neskaldomos visumos kūrimo ir visiško standarų sulyginimo.

Nuo 2001 m. Grėsmė visuomenės sveikatai europos sąjungai nuolat augo. Su gyvenimo būdu susijusios ir chroniškos ligos sparčiai plinta visame pasaulyje, didžiausią nerimą kelia nutukusių žmonių skaičiaus didėjimas (10 – 40 % padidėjęs per pastaruosius 10 metų daugelyje europos sąjungos šalių). Suprantama, kodėl pasaulinės sveikatos organizacijos (pso) ekspertai, medikai ir maitinimosi specialistai rimtai ėmėsi vertinti esamą situaciją. Jie visi pripažįsta, jog žmonija vieningai tunka. Ši epidemija apėmė ne tik industriškai klestinčias šalis, bet ir tas, kurių ekonomika nėra stipri. Dabar pasaulyje gyvena daugiau kaip milijardas suaugusiųjų, turinčių viršvorį, ir apie 300 milijonų, kuriems pripažintas klinikinis nutukimas.

Baisiausia, kad vaikų tukimo tempai dar didesni. Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenimis, dabar pasaulyje yra daugiau kaip 17,6 milijono vaikų iki penkerių metų, kurie turi viršsvorį.

  • Microsoft Word 11 KB
  • 2010 m.
  • 5 puslapiai (1551 žodžiai)
  • Universitetas
  • Nedas
  • Globalizacija
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Globalizacija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/globalizacija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 15:29
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo