Globalizacijos įtaka kalboms


Globalizacijos procesų įtaka kalboms. Globalizacija – tai. Kas yra globalizacija? Globalizacijos privalumai ir trūkumai. Anglų kalba – miestų erdvėje įsigalėjusi kalba. Anglų kalbos plitimas pasaulyje. Be abejo, anglų kalba pasiekė ir mūsų šalį. Globalizacijos neigiama įtaka kalbai. Globalizacijos teigiama įtaka kalbai. Burgeris = suvožtinis Čipsai. Bet kuri kalba. Anglų kalbos prestižiškumo vertinimai. Kalba yra neatsiejama nuo tų, kurie ją vartoja. Apibendrinimas. Naudota literatūra.


Globalizacija – tai gamybos, prekybos, darbo ir kitokių ryšių tarp šalių suartėjimas ir susipynimas. Šis procesas vyksta savaime dėl įvairių priežasčių: dėl šalių sustiprėjimo, dėl šalių santykių suintensyvėjimo, gerėjimo. Dėl globalizacijos proceso vienos kalbos virsta dominuojančiomis (vyraujančiomis), ir daro poveikį kitų kalbų raidai. Globalizacijos proceso pasekme galima vadinti pasaulinį anglų kalbos įsigalėjimą.

Anglų kalba – miestų erdvėje įsigalėjusi kalba. „Anglų kalba paplito dėl išaugusio JAV vaidmens, todėl kitoms valstybėms buvo naudinga siekti įvairiausių (pavyzdžiui, ekonominių, politinių, kultūrinių) ryšių su šia valstybe.“ – teigia sociolingvistė Loreta Vaicekauskienė. Anglų kalba užima pirmąją vietą užsienio kalbų mokymosi hierarchijoje; Mokslą ir technologijas imta kurti anglų kalba. Dėl tokio masinio šios kalbos išplitimo, įvairių tautų kalbos pradėjo kisti.

  • MS PowerPoint 501 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (367 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Ignas
  • Globalizacijos įtaka kalboms
    10 - 2 balsai (-ų)
Globalizacijos įtaka kalboms. (2017 m. Kovo 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/globalizacijos-itaka-kalboms.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 27 d. 20:15
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo