Globalizacijos įtaka socialinės (ne)lygybės didėjimui


Globalizacija ir jos samprata. Globalizacija ir lokalizacija. Globalizacijos teigiamos- neigiamos savybės. Globalizacijos privalumai. Globalizacijos trūkumai. Socialinė nelygybė. Literatūros sąrašas.

Globalizacija- tai laipsniškos pirmiausia liberalizacijos, o po to integracijos iki šiol dažniausiai atskirai veikiančių prekių, kapitalo ir, nors su tam tikru pavėlavimu ir mažesniu mastu, darbo jėgos rinkų į vieną integruotą pasaulio rinką, procesas. Kitaip tariant, jeigu reikėtų surasti kokį nors globalizacijos termino pakaitalą, galėtume pasakyti, kad tai yra ekonomikos “pasaulėjimas”.

Kalbant apie globalizaciją labai dažnai pamirštamas ar nutylimas koja kojon su ja žengiantis procesas – lokalizacija. Tai, kad pasaulinių kompanijų investuotojai gali kilnoti įmones – globalinė lokalaus skurdo priežastis.

Globalizacija neabejotinai patiems turtingiausiems suteikia neribotas galimybes dar greičiau didinti savo turtą. Kadangi realiai globalizacijos teikiamomis galimybėmis gali naudotis tik nedidelė pasaulio gyventojų dalis, likusi tegali stebėti šį procesą.

Lygiai taip pat galime pastebėti paralelę tarp dviejų skirtingų patirčių – vieni naudojasi globalizacijos teikiamomis galimybėmis, kiti tai tik stebi, o tai dar labiau lokalizuoja lokaliuosius ir globalizuoja globaliuosius.

Finansinių rinkų nestabilumas. Galima labai lengvai permesti kapitalą iš vienos šalies į kitą.

Dėl įvairių faktorių veikimo, tarp jų ir globalizacijos, didėja daugelio tautų turtai, bet dar labiau plinta pasaulyje nelygybė pasidalijimo santykiuose.

  • Politologija Referatas
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2014 m.
  • 7 puslapiai (813 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lina
  • Globalizacijos įtaka socialinės (ne)lygybės didėjimui
    10 - 3 balsai (-ų)
Globalizacijos įtaka socialinės (ne)lygybės didėjimui. (2014 m. Spalio 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/globalizacijos-itaka-socialines-nelygybes-didejimui.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 20:45
×