Globos namų beglobiams gyvūnams poreikio tyrimas Alytaus mieste


Įvadas. Beglobių gyvūnų problema ir jų prieglaudų veikla. Metodologinė dalis. Tyrimo rezultatų analizė. Išvados. Naudoti šaltiniai. Priedai.


Beglobiai gyvūnai – aktuali problema visoje Lietuvoje. Daugelyje Lietuvos miestų ir kaimų šalia šiukšlių konteinerių ir sąvartynų, apleistuose pastatuose, daugiabučių namų pastatuose, kur beglobiai gyvūnai nesunkiai gali rasti maisto, prieglobstį nuo šalčio ir lietaus, galima sutikti valkataujančių šunų ir kačių. Neretai jie būna sergantys, prastai atrodantys, baikštūs arba sulaukėję. Pamatę tokį gyvūną, vieni žmonės jo gaili, kiti išsigąsta ar ima piktintis. Taigi, žmonių reakcija skirtinga, tačiau klausimas kyla vienas – kodėl tokia padėtis? Beglobiai gyvūnai kelia nemažai problemų – ir žmonėms, ir aplinkai. Jiems trūksta priežiūros, užtikrinančios jiems gerbūvį. Be to, jie gali pakenkti ir žmonių sveikatai pernešdami užkrečiamas ligas [6].

Temos pasirinkimui įtakos turėjo tai, nes pati esu gyvūnų mylėtoja ir nesu abejinga nuskriaustiems, paliktiems ar sužeistiems, nuo žmonių žiaurumo nukentėjusiems gyvūnams. Ir niekas kitas jais nepasirūpins kaip pats žmogus. Todėl žmogiškumas, jautrumas ir pasiaukojimas manau yra ypač svarbu rūpinantis beglobiais gyvūnais ir jų gerove.

Darbo tikslas – ištirti globos namų beglobiams gyvūnams poreikį Alytaus mieste.

Išanalizuoti gyventojų nuomones, kaip jie vertina naminius gyvūnus, beglobius gyvūnus ir jų keliamas problemas.

Tačiau tokie neatsakingų šeimininkų paleisti laukinukai dauginasi ir beglobių gyvūnų problema auga. Lietuvoje į pagalbą pasitelkiama gyvūnų sanitarinė tarnyba „Grinda”, kuri sugauna beglobius gyvūnus ir nuveža į gyvūnų globos namus. 90% gyvūnų pasibaigus 10 – 14 dienų laikotarpiui yra atliekama eutanazija. Ir nors „Grinda” taip numarina apie 5000 gyvūnų per metus, jų miestų gatvėse nesumažėja. Likę ar naujai išmesti gyvūnai dauginasi ir begalinis beglobių ratas sukasi toliau [4].

Tai prieglaudos – „SOS” gyvūnai, Lesė, Pifas, Gyvybės vagonėliai, Penkta koja, Penkios pėdutės, Nuaras, Šarikas, Rainiukas, Būk mano draugas, Tautmilės prieglauda ir daug kitų prieglaudų išsidėsčiusių įvairiuose Lietuvos miestuose. Liūdnos ir graudžios nelaimėlių gyvūnų istorijos – prieglaudų darbuotojų niūri kasdienybė. Dažniausiai į prieglaudą patenka mišrūnai, kiemsargiai šunys, laukinės katės. Tačiau tarp šių nelaimėlių kartais pasitaiko ir veislinių, net su kilmės dokumentais gyvūnų...[6].

Beglobių gyvūnų kasdieniniai priežiūros darbai prieglaudoje atliekami tokie: gyvūnų maitinimas, gyvūnų vedžiojimas, šukavimas; prieglaudos patalpų, sklypo teritorijos tvarkymas, valymas ir dezinfekavimas; gyvūnų transportavimas į veterinarijos klinkas gydymui, sterilizacijoms, vakcinacijoms; paklotėlių skalbimas, biokuro katilų priežiūra ir kt.Dalis gyvūnų globojami prieglaudoje, kita dalis – laikinų globėjų namuose savanoriška veikla. Vis daugiau beglobių gyvūnų suranda namus, žmonės noriau prisideda prie „SOS –gyvūnai” veiklos aukodami (tiek finansiškai, tiek morališkai), įvairiose situacijose kreipiasi į juos pagalbos. Dėl to ši prieglauda yra geriau matoma visuomenėje ir dažnai sulaukia teigiamų atsiliepimų bei padėkų [10].

Prieglaudai yra svarbu aktyvus bendravimas ir bendradarbiavimas su visuomene reaguojant į jų pagalbos prašymus [13].

Kaip matome, gyvūnų yra daugiau nei neatsakingų šeimininkų, todėl nebūkime abejingi, bet išlikime atsakingi, jautrūs ir pasiaukojantys beglobiams gyvūnams.

Analizuojant beglobių gyvūnų globos namų poreikį Alytaus mieste, buvo naudojami pirminių duomenų rinkimo metodai – apklausa ir interviu. Šio tyrimo tikslas yra ištirti globos namų beglobiams gyvūnams poreikį Alytaus mieste. Tyrimo uždaviniai yra aptarti beglobių gyvūnų situaciją bei gyvūnų prieglaudų veiklą, išanalizuoti gyventojų nuomones, kaip jie vertina naminius gyvūnus, beglobius gyvūnus ir jų keliamas problemas, taip pat ištirti, ar reikalingos beglobių gyvūnų prieglaudos Alytaus mieste.

  • Microsoft Word 92 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 25 puslapiai (3853 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rasa
  • Globos namų beglobiams gyvūnams poreikio tyrimas Alytaus mieste
    10 - 1 balsai (-ų)
Globos namų beglobiams gyvūnams poreikio tyrimas Alytaus mieste. (2018 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/globos-namu-beglobiams-gyvunams-poreikio-tyrimas-alytaus-mieste.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 20:38
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo