GMO Genetiškai modifikuoti organizmai


Gmo nauda. Genetiskai modifikuoti organizmai referatas. Gmo referatas. Gmo skaidres. Genetiskai modifikuoti organizmai skaidres. Referatas apie gmo. Gmo atsiradimas. Skaidres apie gmo. Gmo paplitimas. Genetiskai modifikuoti produktai referatas.

Įvadas. Bendra informacija apie gmo gmo atsiradimas ir samprata. Gmo naudojimas. Gmo paplitimas pasauliniu mastu. Gmo nauda ir trūkumai. Genetiškai modifikuotų organizmų kūrimas. Išvesti pomidorai, keičiantys maisto skonį. Genetiškai modifikuotos mielės sugeba versti statybine medžiaga. Mokslininkai išrado genetiškai modifikuotą superbulvę, kuri padės išspręsti bado problemą. Išvados. Literatūros sąrašas.

Pastaraisiais dviem dešimtmečiais, sparčiai vystantis biotechnologijos ir genų inžinerijos mokslams, pradėti kurti genetiškai modifikuoti organizmai (gmo), kurie ankščiau gamtoje niekada neegzistavo. Dabartiniu metu vykstanti šių prioritetinių mokslų plėtra atvėrė plačias galimybes, kurios leidžia išspręsti įvairias žmonijos problemas.

Kasdien visame pasaulyje apie 24000 žmonių miršta iš bado. Tris ketvirtadalius šio skaičiaus sudaro vaikai, o dar 800 mln. Žmonių kenčia nuo bado ir prastos mitybos. Manoma, kad 2040 m. Žmonių skaičius turėtų pasiekti 7,7 mlrd. Tai dar labiau paaštrintų maisto trūkumą planetoje. Taip pat ne visuose regionuose yra palankios sąlygos žemės ūkio kultūrų auginimui. Pavyzdžiui pietų afrikos šalyse dėl dažnų sausros periodų mažiau nei 15 proc. Žemių tinka žemės ūkio plėtrai. Atsižvelgiant į tai, siekiama padidinti produktyvumą ir patenkinti vis gausėjančios populiacijos poreikius. Paprastai derlius ir kokybė yra didinami pasitelkiant žaliosios revoliucijos idėjas – tobulinant selekciją ir kryžminimo metodikas, tačiau, padaugėjus žinių apie genetiką ir genetinę inžineriją, mokslininkai atrado, kaip pagreitinti šį procesą. Taikant genetinės modifikacijas, norimos charakteristikos augaluose pasiekiamos tiksliau ir efektyviau, dirbama žemė nėra labiau alinama, naudojama mažiau sunkiosios technikos, taip palaikoma ir saugoma aplinka bei taupomi pinigai (http://www. Biofotonika. Ff. Vu. Lt). Genetinių modifikacijų metu sukuriamos naujos organizmų rūšys, kurios turi įvairių naujų savybių, pvz. : augalai tampa tolerantiški herbicidams, atsparūs kenkėjams ir ligoms. Gmo gali būti naudojami ne tik žemės ūkyje, bet ir maisto gamybos, pramonės, aplinkosaugos, medicinos, farmacijos srityse, net karo pramonėje.

Vienose valstybėse, tokiose kaip jav, genetiškai modifikuoti organizmai yra paplitę ir vartojami be jokios baimės, tačiau kitose šalyse į genetiškai modifikuotus organizmus vis dar žiūrima skeptiškai. Galbūt tai nutiko dėl to, jog gm augalai maisto gamybai pirmiausia pradėti vartoti būtent jav. Ši šalis iki šiol lyderiauja tarp kitų šalių, kuriose yra gaminami genetiškai modifikuoti maisto produktai (genetiškai modifikuoti organizmai kaunas 2008).

Dėl didėjančio žiniasklaidos susidomėjimo ir straipsnių gausos apie transgeninius organizmus, lietuvos gyventojai plačiau domisi gmo ir jų realizavimu šiandieninėje rinkoje, todėl iškyla vis daugiau diskusijų apie jų daromą žalą ar teikiamą naudą.

  • Microsoft Word 126 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (2953 žodžiai)
  • Lina
  • GMO Genetiškai modifikuoti organizmai
    10 - 1 balsai (-ų)
GMO Genetiškai modifikuoti organizmai. (2012 m. Kovo 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/gmo-genetiskai-modifikuoti-organizmai.html Peržiūrėta 2018 m. Rugpjūčio 16 d. 10:58
×