GMO referatas


Referatai apie gmo. Mokslo baze biologijos referatai apie gmo. Genetiskai modifikuoti organizmai referatas. Gmo privalumai.

Genetiškai modifikuoti organizmai. Įvadas. Gmo nauda. Medicina ir vaistų gamyba. Ekonominė nauda. Didesnis derlius. Sumažėjusi dirvos erozija. Prieštaringi GMO vertinimai. Grėsmė žmonių sveikatai. Genų susimaišymas. Neigiamas poveikis aplinkai. Klaidingi mitai apie GMO. Išvados. Literatūra.

Genų inžinerijos produktai jau kuris laikas veržiasi į mūsų visuomenę. Vienus jie gąsdina, kiti šiuos „kūrinius“ pasitinka entuziastingai. Taigi, kas tie GMO ištiktųjų yra? Mūsų draugai ar priešai?

Štai keletas sąvokų, kurias verta žinoti kalbant apie genetiškai modifikuotus organizmus: Genetiškai modifikuotas organizmas – organizmas (išskyrus žmogų), kurio genetinė medžiaga yra pakeista naudojant genų inžineriją ir dėl to įgijusi tokių savybių, kurios negalėtų atsirasti organizmui dauginantis natūraliu būdu. Jie atsiranda, kuomet iš dviejų skirtingų šaltinių paimtų DNR sukuriama nauja DNR molekulė. Genetiškai modifikuotas produktas (GMP) – toks produktas, kurio sudėtyje yra ar kuris susideda iš genetiškai modifikuotų organizmų ar jų dalių ir yra teikiamas į rinką. Genetiškai modifikuotas maistas – tai maisto produktai, kurių sudėtyje yra genetiškai modifikuotų organizmų.

Taigi, šio darbo tikslas bus aptarti visą GMO naudą ir galimas pasekmes žmogui bei gamtai. Darbą sudaro du skyriai. Viename aptariami GMO privalumai, o kitame – trūkumai.

  • Biologija Referatas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2013 m.
  • 9 puslapiai (1570 žodžiai)
  • Universitetas
  • Modesta
  • GMO referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
GMO referatas. (2013 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/gmo-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 02:33
×