Google Books knygų paieška


Google referatas. Knygos paieskos aprasymas. Google knygos aprasymas. Google books, knygų paieška.

Įvadas. „Google“ knygų paieška. Paieškos veikimas. Kaip peržiūrėti knygas. „Google“ knygų paieškos piktogramų reikšmė. Piktogramos. „Google“ knygų paieškos išvaizda. Naudota literatūra.

Darbo tikslas: išanalizuoti kaip veikia programa google books . Dabar truputį papasakosiu apie šią programą, jos istoriją.

2002 metais nedidelė google veikėjų grupė pradeda slaptą knygų projektą. Jie pradeda kalbėti su ekspertais turėdami vieną esminį klausimą: kiek laiko užtruktų kiekvieną pasaulio knygą perrašyti skaitmeniniu būdu? Kad ir kaip būtų keista to niekas nežino. Google įkūrėjas, larry page, nutaria paekperimentuoti pats. Vieną dieną biure, naudodamas metronomą ritmui palaikyti, jis metodiškai verčia 300 puslapių knygos lapus. Tai užtrunka apie 40 minučių.

2007 metų gruodžio mėnesį ši programa jau veikė 35 kalbomis, nuo japonų iki čekų ir suomių. Per 10 000 leidėjų dalyvauja knygų paieškos partnerių programoje. [1 citata iš google books history [žiūrėta 2009 05 15]. Prieiga inieškoti knygų naudojant google knygų paieškos sistemą taip pat lengva, kaip ir ieškoti tinklalapių naudojant google žiniatinklio paiešką – tiesiog įveskite raktažodžius arba ieškomą frazę į google knygų paieškos lauką. Pavyzdžiui jei ieškosite žodžio alpinizmas , rasime visas knygas, kurių turinys atitinka jūsų paieškos žodžius. Spustelėję knygos pavadinimą pamtysiste pagrindinę informaciją apie knygą. Taip pat gali būti rodomi keli fragmentai – sakiniai, kuriuose vartojami jūsų ieškomi žodžiai. Jei leidėjas ar autorius mums leidžia, galėsite matyti visą puslapį ir naršyti knygą, kad pamatytumėte daugiau puslapių. Jei knyga nesaugoma autoriaus teisių, matysite visą puslapį ir galėsite vartyti puslapius, kad peržiūrėtumėte visą knygą. Spustelėjus ieškoti šioje knygoje galima atlikti daugiau paieškų pasirinktoje knygoje. Galite spustelėti bet kurį iš saitų pirkti šią knygą , kad pereitumėti tiesiai prie internetinio knygyno, kuriame knygą galite nusipirkti. Daugeliu atveju taip pat galite spustelėti rasti šią knygą bibliotekoje , kad rastumėte vietinę biblioteką, iš kurios knygą pasiskolintumėte. [2 citata iš: google books veikimo [žiūrėta 2009 05 15]. Priega internetu: h google knygų paieškos rastus pavadinimus galima naršyti keliais būdais. Visi čia aprašyti valdikliai yra mėlynoje juostoje, esančioje virš puslapio atvaizdo.

Mastelio keitimo funkcijos naudojimas: naudodami mastelio keitimo valdiklius, galite dididnti knygos, kurioje naršote, tekstą. Norėdami padidnti mastelį spustelėkite didinamojo stiklo piktogramą +, kol tekstas bus norimo dydžio. Norėdami sumažinti mastelį spustelėkite didinamojo stiklo piktogramą -.

  • Microsoft Word 116 KB
  • 2010 m.
  • 7 puslapiai (580 žodžiai)
  • Universitetas
  • Enrika
  • Google Books knygų paieška
    10 - 2 balsai (-ų)
Google Books knygų paieška. (2010 m. Gruodžio 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/google-books-knygu-paieska.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 03 d. 20:17
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo