Gotika - meno stilius


Gotika referatas. Gotikos menas referatas. Referatas apie gotika. Referatas pagal meno stiliu. Gotika referatas prezentacija. Referatas gotika. Gotikos stilius. Gotikos meno stilius. Referatas apie gotu stiliu. Referatai apie gotika.

Gotika. Naujas meno stilius iškart, per dieną neatsiranda. Iš pradžių būna viena nauja detalė senoje konstrukcijoje. Paskui prisideda antra, trečia- naujovių daugėja. Senos formos pasidaro negražios, nemadingos. Taip susiformuoja naujas stilius. Naujas, bet ne visai. Jame dar kukliai tūno senojo stiliaus elementai, maniera. Nauja vis atkakliau grumiasi su tuo, kas pasenę kol galutinai nugali. Dar visą XII amžių šalia gotikinių bažnyčių buvo statomos ir romaninės.

Ankstyvasis (XIIa.p.- XIIIa.pr.)

Brandusis (XIII vid.- XIVa.pab.)

Rožė. Paryžiuje, šiaurinėje Dievo motinos katedros pusėje, rožė sukonstruota remiantis simboliniu skaičiaus 16 turiniu (krikščioniško tobulumo simbolis); vidiniame rate vaizduojami Senojo Testamento pranašai, gretimame rate- karaliai ir teisėjai, o išoriniame- karaliai ir vyriausi kunigai. Visi jie supa švč. Mergelę Mariją su kūdikėliu Jėzumi centre. (Rožė- vienas iš nuostabiausių rožės pavaizdavimų krikščioniškose Vakarų šalyse yra rožiškieji langai, kurie gali būti aiškinami kaip saulės simbolis, ypač jeigu jie statyti gotikinėse bažnyčiose. Rožė dar kitaip vadinama alchemikų rožė).

Gotikinį statinį galima atpažinti iš didėlių smailiaarkių langų su vitražiniais piešiniais. Langų plotas išstūmė sieninę tapybą. Ją pakeitė vitražai- viduramžių naujovė.

Katedra, t.y. vyskupų bažnyčia (Cathedra- vyskupo sostas), visada stovėdavo miesto centre ir buvo lotynų kryžiaus plano. Ji siekdavo net 30 m. Aukštį.

  • Microsoft Word 5 KB
  • 2016 m.
  • 1 puslapis (364 žodžiai)
  • Mokykla
  • Motiejus
  • Gotika - meno stilius
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Gotika - meno stilius. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/gotika-meno-stilius.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 18 d. 14:41
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo