GPM Gyventojų pajamų mokestis Lietuvoje ir jo vertinimas


Gyventojų pajamų mokescio analizė. Gyventoju pajamu mokescio problemos. Gyventojų pajamų mokesčio analizė lietuvoje. Gyventojų pajamų mokestis referatas. Gpm lietuvoje. Kursinis gyventoju pajamu mokestis. Gpm vertinimas. Gyventojų pajamų mokestis problemos. Gpm analize kursinis. Gpm analize.

Gyventojų pajamų mokestis lietuvoje ir jo vertinimas apmokestinimo principų požiūriu. Įvadas. Gyventojų pajamų mokesčio istorinė raida. Gyventojų pajamų mokesčio problemos. Gyventojų pajamų mokesčio vertinimas pagal apmokestinimo principus. Išvados ir pasiūlymai. Literatūra. Priedai.

Mokesčiai yra ūkio subjektų ir gyventojų privalomieji mokėjimai valstybei. Kuriant kiekvieną mokestį pirmiausia turi būti atsižvelgiama į apmokestinimo principus. Apmokestinimas turi padėti kurti naujas darbo vietas, nuolat stiprinti ir plėsti šalies ekonomiką, prisidėti prie pajamų ir turto perskirstymo. Visose šalyse susiduriama su apmokestinimo problemomis, nes sukurti tobulus mokesčius, kurie sėkmingai spręstų visus apmokestinimui keliamus klausimus ir tenkintų visus apmokestinimo principus neįmanoma.

Mokesčių formavimas turi būti vykdomas susietai su socialine politika. Formuojant ir tobulinant socialinę bei mokesčių politiką lietuvoje labai svarbi gyventojų apmokestinimo problema. Svarbu atsižvelgti į tai kas, kaip ir iš kokių šaltinių tuos mokesčius mokės, koks mokėtojų finansinis pajėgumas, ar mokesčiai nebus nepakeliama našta, stabdančia visą šalies ūkio plėtojimąsi.

Asmeninių pajamų mokestis išsivysčiusiose šalyse sudaro apie 10 - 15 proc. Nuo bvp ir apie 30 proc. Bendros mokestinių įplaukų sumos. Tai vienas iš sudėtingiausių ir darbui imliausių mokesčių. Šis mokestis įvairiose šalyse imamas skirtingai. Skiriasi mokesčio bazė, Apmokestinamų pajamų apimtis ir sudėtis, apmokestinimo vienetai, apmokestinimo lengvatos ir mokesčio tarifai. Pastaruoju metu daug diskusijų kėlė socialdemokratų partijos frakcijos seniūno algirdo butkevičiaus seimui pateiktos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisos, kurias priėmus lietuvoje būtų įvesti progresiniai mokesčiai.

Šio darbo tikslas – apžvelgus lietuvos gyventojų pajamų mokesčio istoriją ir problemas, įvertinti mokesčio atitikimą mokesčių sistemos veikimo principams.

Darbo tikslui pasiekti iškelti šie uždaviniai. Išanalizuoti gyventojų pajamų mokesčio formavimąsi. Nustatyti gyventojų pajamų mokesčio problemas. Įvertinti gyventojų pajamų mokestį pagal apmokestinimo principus. Pateikti pasiūlymus gyventojų pajamų mokesčio tobulinimui.

Gyventojų pajamų mokestis bus vertinamas pagal penkis principus, tyrimo laikotarpis – 2006 - 2010 metai. Darbe naudojami analizės, sintezės, aprašomasis, grafinio vaizdavimo metodai. Vertinimas atliktas analizuojant gyventojų pajamų mokesčio įstatymą ir jo pakeitimus.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 136 KB
  • 2012 m.
  • 25 puslapiai (5370 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edita
  • GPM Gyventojų pajamų mokestis Lietuvoje ir jo vertinimas
    10 - 1 balsai (-ų)
GPM Gyventojų pajamų mokestis Lietuvoje ir jo vertinimas. (2012 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/gpm-gyventoju-pajamu-mokestis-lietuvoje-ir-jo-vertinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 23:17
×