GPM Lietuvoje ir Danijoje


Gpm analize. Gyventojų pajamų mokestis danijoje. Anotacija gpm. Gpm analize kursinis. Danijos ir lietuvos mokesciu skirtumai. Gyventojai danijoje. Danijos gyventoj7 pajam7 mokestciai. Privalomi valstybei mokes2iai danijoj. Gpm kursinis darbas. Referatai apie danija.

Įvadas. Mokesčių esmė, funkcijos, uždaviniai. Gyventojų pajamų mokestis. Gyventojų pajamų mokesčio turinys. Gyventojų pajamų mokestis lietuvoje. Gyventojų pajamų mokestis danijoje. Išvados. Literatūra.

Mokestis – valstybės arba teritorinės valdžios nustatytas įstatyminiais aktais privalomas mokėjimas į tam tikro valdymo lygio biudžetą ar ne biudžetinius fondus.

1990 m. Atkūrus nepriklausomybę ir toliau plėtojantis rinkos santykiams lietuvoje, kartu buvo kuriama ir tobulinama mokesčių sistema. Mokesčiai yra pagrindinis valstybės pajamų šaltinis. Lietuvoje mokesčių sistemą sudaro daug mokesčių, kurie patenka į valstybės biudžetus bei nebiudžetinius fondus. Vienas iš pagrindinių mokesčių, kuris formuoja nacionalinio biudžeto pajamas yra gyventojų pajamų mokestis.

Mūsų rašto darbo tema yra gyventojų pajamų mokestis lietuvoje ir danijoje. Rašto darbe bandysime aptarti mokesčių esmę, jų būtinumą, funkcijas, gyventojų pajamų mokesčio mokėjimo tvarką, sąlygas, pabandysime atskleisti lietuvoje ir danijoje taikomo mokesčio skirtumus ir panašumus.

Šiame darbe vadovavomės lietuvos respublikos įstatymais, reglamentuojančiais mokesčių mokėjimą, gyventojų pajamų mokesčio įstatymo komentaru, specialiąja literatūra, internetinėse svemokestis – mokesčio įstatyme mokesčių mokėtojui nustatyta piniginė prievolė valstybei. Mokesčiai yra pagrindinis valstybės pajamų formavimo šaltinis, istoriškai atsiradęs kartu su valstybe. Įvairūs autoriai skirtingai pateikia mokesčių apibrėžimą. Vieni teigia, kad mokesčiai – tai privalomojo pobūdžio mokėjimai valstybei, kad mokesčiai yra privalomi fizinių ir juridinių asmenų mokėjimai valstybei ir jos vietos institucijoms. Kiti autoriai sako, kad mokesčiai yra ūkio subjektų ir gyventojų privalomieji mokėjimai valstybei.

Valstybės funkcijoms vykdyti reikia didelių finansinių išteklių. Mokesčiai yra kiekvienos valapsaugos, kuri pasireiškia ne tik savo šalies piliečių apsauga nuo išorės priešų, vidaus tvarkos palaikymu, bet ir teikiant savo piliečiams socialines paslaugas. Valstybė rūpinasi tais šalies gyventojais, kurie dėl tam tikrų priežasčių negali ir nesugeba savimi pasirūpinti, kadangi tampa bedarbiais, neįgaliaisiais ir pan.

Gamybos ir komercijos. Valstybė privalo imtis kai kurių produktų gamybos, teikti komercines paslaugas. Ne visas paslaugas gali ir sugeba atlikti privačios verslo įmonės.

Vystymo. Valstybė privalo rūpintis savo gyventojų gerove: jų švietimu, sveikata, kultūriniu gyvenimu. Šalies gyventojų gerovė didivalstybės funkcijų vykdymui reikalingi finansiniai ištekliai. Apie 85 proc. Nacionalinio biudžeto pajamų sudaro mokestinės pajamos.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2011 m.
  • 18 puslapių (4290 žodžiai)
  • Universitetas
  • Giedrius
  • GPM Lietuvoje ir Danijoje
    10 - 1 balsai (-ų)
GPM Lietuvoje ir Danijoje. (2011 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/gpm-lietuvoje-ir-danijoje.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 25 d. 17:46
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo