GPS naudojimo sritys


GPS naudojimo sritys. Įvadas. Gps. Naudotojų segmentas. Pirmieji GPS vartotojai. Išmaniųjų telefonų naudotojai. GPS naudojimas matininkystėje ir geodezijoje. Vairuotojai. GPS aviacijoje. Laivyba. GPS naudotojai mokslo srityje. Mašina be vairuotojo (self-driving car). Išvados. Klausimai.

Šiais laikais GPS (globalios padėties nustatymo) sistema yra labai svarbi kasdienei žmonijos veiklai. Pristatymo tikslas – supažindinti su GPS technologijos vartotojais ir kokiem tikslam šios sistemos yra vartojamos.

Naudotojų segmentui priklauso kariškiai ir civiliai. Naudotojų segmentą sudaro imtuvai – jie pateikia vietos, greičio ir tikslaus laiko duomenis naudotojams visame pasaulyje.  2005 metais JAV rinkoje GPS įrangos pardavimai sudarė 4.6 milijardo dolerių, o 2010 metais jau pasiekė 25 milijardus dolerių.

Didžiausią dalį GPS naudotojų šiais laikais sudaro išmaniųjų įrenginių turėtojai. GPS yra naudojama įvairių programėlių: tai navigacijos programėlės kurios padeda susigaudyti nežinomoje vietoje, sportinės programėlės kurios skaičiuoja įvairius sportuojančio žmogaus duomenis ir jo vietą ir kt.

Vietos nustatymas yra integruotas net į trumpųjų žinučių programėles, kad vartotojai galėtų patogiai vieni su kitais pasidalinti savo esamos vietos koordinatėm. Taip pat yra įvairių žaidimų kurie remiasi GPS palydovais („Ingress“, „Geocaching“ ir kt.) Išmaniųjų prietaisų turėtojams GPS tikslumas yra mažiausiai svarbus ir dažniausiai jis būna nuo kelių dešimčių iki kelių metrų.

Šių dienų matininkai ir geodezininkai nepasieina be GPS prietaisų taškų koordinatėm gauti. Šiem žmonėm prietaiso tikslumas yra pats svarbiausias ir tikslumo paklaida yra iki kelių milimetrų.

  • Geodezija Skaidrės
  • MS PowerPoint 1397 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (547 žodžiai)
  • Šarūnas
  • GPS naudojimo sritys
    10 - 5 balsai (-ų)
GPS naudojimo sritys. (2015 m. Gruodžio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/gps-naudojimo-sritys.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 07:30
×