Grafeno savybės ir panaudojimas šiuolaikinėse technologijose


Įvadas. Grafeno savybės. Didelis laidumas. Stiprumas. Plonumas. Grafeno panaudojimas. Grafeno lemputė. Akumuliatorių gamyba. Išvados. Literatūra.


Grafenas – grafitui artima medžiaga, sudaryta iš eilėmis išdėstytų anglies atomų šešiakampių žiedų ir yra plonesnis už žmogaus plauką. Sudėjus grafeno sluoksnius vieną ant kito, gautumėte grafitą, kuris naudojamas paprastuose pieštukuose. Nors grafenas mokslininkams žinomas nuo senų laikų, jį iš naujo atrasti pavyko dviems rusų kilmės mokslininkams - Andre Geimui ir Konstantinui Novosiolovui. 2010 m. jiems buvo skirta Nobelio fizikos premija už "ateities medžiagos" - grafeno atradimą. Nuo Nobelio premijos skyrimo metų ieškoma naujų grafeno pritaikymo būdų tuo pačiu metu vykdant ir mokslinius tyrimus turinčius ypač dielę svarbą ateities moksliniams bei technologiniams atradimams.

Šio darbo tikslas: aptarti pagrindines grafeno savybes dėl kurių jis vadinamas „Ateities medžiaga“ ir panaudojimą šiuolaikinėse transporto ir elektronikos technologijose.

Plonesnis, tvirtesnis ir lankstesnis už dabar naudojamas žaliavas grafenas, regis, yra ideali medžiaga dėvimiems ar lankstiems ateities įrenginiams. Todėl „Samsung“, IBM, „Apple“, „Google“ ir kitos technologijų bendrovės kaupia su šia medžiaga susijusių patentų arsenalą ateities kovoms, skelbia „Bloomberg“.„Vieną dieną pamatysime išties lanksčius įrenginius, kuriuos galėsime sulankstyti ir išlankstyti tarsi popieriaus lapą, virstantį tai telefonu, tai planšete, tai knygų skaitykle. Ir bendrovės, kurios pirmos komercializuos grafeno technologijas, bus nemenkai pranašesnės už likusius konkurentus“, – ateities viziją piešia Claire Kim, Seule.. [11]

Grafenas jau yra pasitelktas mažų akumuliatorių, tokių kaip telefono baterijos gamybai, tačiau grafeno panaudojimas automobilių srityje atneštų didelę nauda transporto pramoneje, ekonomikoje ir ekologijoje. Akumuliatorių gamyba pasitelkiant grafena padidintų elektromobilių energijos galimybes taip padidindama ir jų populiarumą. Šis atradimas būtų neitikėtina nauda žemei, nes tai sumažintų gamtos išteklių naudojimą, bei išmetamųjų dujų taršą aplinkai, o jo svarba ateities tehcnologijoms būtų ypač svarbi.

Grafenas pasižymi ypatingu laidumu, tai savybė ateityje turėsianti visiškai pakeisti silicio analogus. Dėl grafeno stiprumo įvairūs prietaisai kuriami gerokai tvirtesni, tobulesni ir greitesni. Greitesni prietaisai, greitesnės įkrovimo galimybės reiškia mažesnes laiko sąnaudas, o tai labai svarbu šiuolaikiniame pasaulyje. Grafenas taip pat padėtu sumažinti šilumos laidumą, tai padidintu elektros prietaisų produktyvumą ir funkcionalumą, o šios anglies alotropinės medžiagos stiprumas užtikrina prietaisų patvarumą bei ilgaamžiškumą.

  • Microsoft Word 871 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1723 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aura
  • Grafeno savybės ir panaudojimas šiuolaikinėse technologijose
    10 - 2 balsai (-ų)
Grafeno savybės ir panaudojimas šiuolaikinėse technologijose . (2018 m. Sausio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/grafeno-savybes-ir-panaudojimas-siuolaikinese-technologijose.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 23 d. 15:45
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!