Grafinis projektavimas „Valgomojo kėdė”


Įvadas. Ergonomika ir funkciniai matmenys. Gaminio techninis aprašymas. Gaminio kontrukcija ir medžiagos. Gaminio elementų junginių parinkimo pagrindimas. Medžiagų parinkimo pagrindimas. Gaminio medžiagų skaičiavimo žiniaraštis. Matmenų skaičiavimo žiniaraštis. Furnitūros skaičiavimo žiniaraštis.


Baldo rėmas pagamintas iš nerūdijančio plieno, kuris dažytas aukso spalvos dažais, sėdimąją dalį ir atlošą sudaro fanera, parolonas, sinteponas bei viskas yra aptraukta tekstūruota tarūralia oda, kuri pritvirtinama kabiakalio pagalba su kabėmis.

Horizontalios ir vertikalios kojelės tarpusavy yra suvirinamos, o minkštoji dalis pritvirtinama varžtų pagalba.

Gaminio rėmas gaminamas iš nerūdijančio plieno, kurio strypai suvirinami tarpusavy ir rėmas dažomas auksinės spalvos HAMMERITE SMOOTH dažais, skirtiems metalui. Gaminio sėdimoji dalis susideda iš kelių sluoksnių. Pirminis, kaip pagrindas yra faneros plokštė, kuri pagaminta iš tarpusavyje suklijuotų kelių medienos lukšto lakštų. Antras sluoksnis yra porolonas, kadangi tai elastinga ir ilgaamžiška medžiaga. Tarp apmušalo, kurį pasirinkau koreguotą su įspaustos tekstūros paviršiumi natūralią galvijų Samoa Lux odą, ir porolono užpildo naudojau sintepono sluoknį – tai į vatą panaši, minkšta, šilta, švelni, bet tvirta medžiaga.

Gaminio rėmas tvirtinamas su minkštosiomis dalimis medsraigčiais įleidžiamomis galvomis, nes šis varžtas turi PZ tipo galvutę, kuri yra su aštuoniomis briaunomis, kas padeda pasikirstyti apkrovą sukimo metu, taip pat medsraigčio galva yra su freza, kuri padeda lengviau įgilinti medsraigtį ir nesugadina paviršiaus. Taipogi, kadangi varžtas sukamas per metalą ir tvrtinamas su sėdimąją ir atramos dalimi, kuriose yra fanera, o medsraigčio dantytas sriegis užtikrina greitą ir saugų įsukimą į medinius paviršius, galima sukti be papildomo gręžimo ir taip medis apsaugomas nuo skilimo, o drožlės išstumiamos į paviršių.

Kėdės rėmą pasirinkau gaminti iš nerūdijančio plieno, nes tai metalas, kuris atsparus daugeliui faktorių. O ir pats metalinis rėmas po apdorojimo, lenkimo procese gali atlikti daugelį funkcinių reikalvimų. Metalas yra mobilus ir suvirintas gali būti labai tvirtas, bei namuose, kaip baldas, sutaupyti vietos. Kaip ir mano pasirinkta kėdė, kuri yra ne plati, elegantiška, smulki, minimalistinė, neperkrauta dizainu, išraizgymais, įmantriomis formomis ir pan. Taip pat pasirinkdama baldo projekto pagaminimą iš metalo, tausoju gamtos išteklius, nes metalas draugiškas ekologinei aplinkai, daugkartis ir patvarus.

  • Microsoft Word 835 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (1736 žodžiai)
  • Kolegija
  • Simona
  • Grafinis projektavimas „Valgomojo kėdė”
    10 - 1 balsai (-ų)
Grafinis projektavimas „Valgomojo kėdė”. (2019 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/grafinis-projektavimas-valgomojo-kede.html Peržiūrėta 2019 m. Rugpjūčio 19 d. 00:36
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema