Graikija ir ES


Graikija ir ES – išimtis ar taisyklė? Pasak O. Haleckio. Richard Clogg. A Concise History of Greece. Graikija ir ES – išimtis ar taisyklė? Ar stačiatikiškos šalys turi. ateitį ES? Ar stačiatikišką regioną inkorpuravusi ES turi ateitį? Pasak Robert Bideleux. Naudota literatūra.


Geografiškai tolimiausiai nutolusi į rytus Vienintelė stačiatikiška valstybė.

Geografiškai tolimiausiai nutolusi į rytus Vienintelė stačiatikiška valstybė Skubotas priėmimas.

Stačiatikių nacijų išskyrimas tiktai dėl jų religijos yra akivaizdžiai nepagrįstas. Stipriausias argumentas prieš tokią istorinės Europos interpretaciją yra Graikijos atvejis: čia prasidėjo Europos istorija, o šlovinga helenizmo tradicija įkvėpė nacionalinį atgimimą naujaisiais laikais, tačiau būtent ši šalis tapo stačiatikybės centru, neatskiriamu nuo kitų Balkanų šalių, kurias ji taip stipriai paveikė.

Remiantis Akis Kalaitzidis 2006 vykdytos apklausos Graikijoje parodė piliečių pritarimą didesnei Europos Sąjungos įtakai priimant įvairius sprendimus valstybėje.

George Babiniotis pabrėžia Graikijos kultūros, kalbos ir religijos svarbą Europos Sąjungos kontekste. G. Babiniotis tiki, jog šie valstybės unikalūs bruožai turi būti saugomi ir gerbiami daugiakultūrinėje Europos Sąjungos visuomenėje, kurios narė yra Graikija. Taip pat buvęs ministras teigia, jog Europos Sąjungos vykdoma politika privalo jaunimui formuoti daugiakalbį švietimą, kuris kaip tik stiprintų Europos Sąjungą ir palengvintų kelią siekiamų tikslų link.

Rusų ortodoksas teologas Sergejus Bulgakovas teigia, jog stačiatikybė suvokia save kaip tikrąją Bažnyčią, Šventojoje Dvasioje turinčią bažnytinės tiesos pilnatvę ir grynumą. Iš to kyla esminis jos požiūris į visas kitas tikybas kaip atskilusias – tiesiogiai ar netiesiogiai – nuo Bažnyčios vienovės: ji tegali siekti tik vieno – paversti stačiatikišku visą krikščioniškąjį pasaulį, kad visos tikybos įsilietų į vieną visuotinės stačiatikybės vagą.

  • MS PowerPoint 1786 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (592 žodžiai)
  • Laura
  • Graikija ir ES
    10 - 2 balsai (-ų)
Graikija ir ES. (2016 m. Kovo 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/graikija-ir-es.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 11:25
×