Graikijos apskaitos sistema


Graikijos apskaitos sistema. Trumpas Graikijos pristatymas. Politinė – ekonominė sistema. Verslo – vyriausybės tarpusavio santykiai. Apskaitos reglamentavimas. Verslo organizacijų tipai. Šalies pramonės struktūra. Infliacija/ Defliacija Graikijoje. Teisinė sistema. Mokesčių sistema. Įmonių finansavimo sistema. Vertybinių popierių biržos. Finansinės institucijos. Apskaitos profesija. Paplitimas ir vaidmuo. Profesijos reglamentavimas. Kiti veiksniai. Istoriniai įvykiai. Apskaitos importavimas. Apskaitos reglamentavimas. Įstatymai, sąskaitų planas. Standartai. Literatūra.

Šiuolaikinės Graikijos santvarka – respublika, kuri paremta 1975 m. konstitucija, bet 1986 ir 2001 metais buvo gerokai reformuota. Ji apibrėžia Graikiją kaip parlamentinę respubliką, grindžiamą socialiniais ir konstituciniais principais. Valdymo forma yra parlamentinė demokratija. 300 narių vienerių rūmų parlamentas renkamas ketveriems metams. Šalis suskirstyta į 13 administracinių regionų. Respublikos prezidentą penkerių metų kadencijai renka parlamentas. Prezidentas gali būti pakartotinai išrinktas dar vienai kadencijai. Jis yra valstybės vadovas, tačiau politinių galių neturi. Vykdomosios valdžios funkcijas vykdo ministras pirmininkas.

Graikija viena silpniausiai ekonomiškai išsivysčiusių ES valstybių, kuriai sunkiai smogė 2007 metais prasidėjusi ekonominė krizė, nors Graikijoje ekonomikos smukimas buvo pastebimas jau anksčiau ir netgi siejamas su olimpinėmis žaidynėmis 2004 metais. Būtent nuo šių metų ekonominė situacija ėmė blogėti.

Graikijos ekonomika pasižymi makroekonominiu ir struktūriniu nesubalansuotumu - tai iššaukia didelę infliaciją, nedarbo lygį ir didelį einamosios sąskaitos deficitą. Žemas produktyvumas, prekių ir paslaugų kokybė ir jų konkurencingumas, didelė biurokratija ir korupcija – tai ekonomikos vystymosi trukdžiai, kuriuos dabartinė Vyriausybė stengiasi pašalinti. Taip pat ekonomikai būdinga kapitalo koncentracija. Užsienio kapitalas (ypač JAV, Prancūzijos, D. Britanijos) daugiausiai investuojamas į kalnakasybos, laivų statybos, chemijos pramonės, transporto sritis.

  • Apskaita Kursinis darbas
  • Microsoft Word 82 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (3547 žodžiai)
  • Universitetas
  • Peleda
  • Graikijos apskaitos sistema
    10 - 5 balsai (-ų)
Graikijos apskaitos sistema. (2015 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/graikijos-apskaitos-sistema.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 19:58
×