Graikijos finansinė krizė ir jos valdymo būdai skaidrės


Graikijos finansinė krizė ir jos valdymo būdai. Finansinė krizė. Graikijos finansinės krizės priežastys. Didžiausios Graikijos problemos tapus euro zonos šalimi. Graikijos valstybės skolos santykis su BVP(%). Didžiausios Graikijos problemos tapus euro zonos šalimi. Graikijos finansinės krizės valdymo būdai. Bankrotas. Bankrotas. Šalys-pretendentės, linkusios bankotuoti. Drachma. Drachma. Graikijos importo ir eksporto dinamika. Mokesčių didinimas. Mokesčių didinimas. Euro zonos šalių šešėlinės ekonomikos palyginimas. Išlaidų mažinimas. Išlaidų mažinimas. Nedarbo lygis Graikijoje. Turto išpardavimas. Turto išpardavimas. Graikijos kultūrinis paveldas, saugomas UNESCO. Pagalba Graikijai. Pagalba Graikijai. Stambiausi Graikijos kreditoriai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Graikijos finansinės krizės priežastys glūdi jau apie 35 metų netinkamai vykdomoje šalies fiskalinėje politikoje. Ta polinkį jau buvo galima pastebėti dar 1980m.

Didžiausios Graikijos problemos tapus euro zonos šalimi.

Taigi, Graikijos ekonominę krizę lėmė ne pasaulinė krizė, o neatsakinga, ilgametė šalies fiskalinė politika. Valstybė neapgalvotai naudojosi skolintomis lėšomis. To pasekoje, pastarąjį dešimtmetį Graikijos valstybės skola taip išaugo, jog net viršijo 100 proc. nuo BPV.

Graikija galėtų išparduoti savo turtą ir tokiu būdu padengti tam tikrą dalį kreditorių reikalavimų. Atsirastų nemažai milijardierių, kurie mielai įsigytų vieną ar kitą Graikijos salą. Graikijoje gausu vertingo turto. Visą šį turtą, ar bent jau dalį, galima parduoti, bet toks scenarijus yra beveik neįtikėtinas.

2012m. Graikijos parlamento nariai formaliai patvirtino nauja 130 mlrd. eurų vertės pagalbos paketą, skirtas bankrotui išvengti. Didžiąją dalį pinigų Graikijai paskolins Europos Sąjunga bei taip pat prisidės ir Tarptautinis Valiutos Fondas. Graikijos Parlamentas priėmė naują taupymo ir reformų planą, ir šio plano priėmimas buvo viena iš pagrindinių sąlygų šiai šaliai norint gauti tarptautinę pagalbą.

Graikijos finansinės krizės priežastys glūdi jau apie 35 metų netinkamai vykdomoje šalies fiskalinėje politikoje. Ji turėjo didesnį polinkį į pinigų išleidimą, nei į jų uždirbimą. Nuo 1993m. Graikijoje buvo pradėta vykdyti itin griežta fiskalinė politika, kurios dėka, šalies biudžeto deficitas iki 2001 m.

  • MS PowerPoint 3845 KB
  • 2016 m.
  • 28 puslapiai (1100 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ivona
  • Graikijos finansinė krizė ir jos valdymo būdai skaidrės
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Graikijos finansinė krizė ir jos valdymo būdai skaidrės. (2015 m. Kovo 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/graikijos-finansine-krize-ir-jos-valdymo-budai-skaidres.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 10:54
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo