Graikijos finansinė krizė ir jos valdymo būdai


Įvadas. Finansinė krizė. Graikijos finansinės krizės priežastys. Graikijos finansinės krizės valdymo būdai. Kaip išspręsti Graikijos krizę penki būdai. Pagalba Graikijai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Viso pasaulio žiniasklaidoje viena labiausiai aptarinėjamų ekonominių ir finansinių temų yra Europos skolų krizė. To pasekoje, dažniausiai yra aptarinėjama Graikija. Kaip žinome, Graikija dabar yra skaitoma, kaip besivystanti šalis, kuri yra pilnai iklimpusi į valstybines skolas. Taigi, šios šalies ekonominės krizės problema yra labai aktuali ne tik politiniu, ekonominiu ir socialiniu požiūriu bet ir euro zonai, tiek ir visai Europos Sąjungai.

Darbo objektas – Graikijos finansinė krizė ir jos valdymo būdai

Darbo tikslas – išanalizuoti Graikijos finansinės krizę ir jos sprendimo būdus.

Darbo uždaviniai:

Išsiaiškinti kas yra finansinė krizė

Išanalizuoti Graikijos krizės priežastis

Išanalizuoti Graikijos krizės sprendimo būdus bei aptarti jau suteiktą paramą.

Spekuliacinės atakos įvyksta kai daug investuotojų tikisi valiutos vertės sumažėjimo ir pradeda ją pardavinėti. Dažnas reiškinys valiutų rinkose, ypač esant fiksuotai valiutų kursų sistemai.

Kaip matome, Graikija turėjo didesnį polinkį į pinigų išleidimą, nei į jų uždirbimą. Dėl to atsirado didelis pajamų ir išlaidų skirtumo augimas,kuris nulėmė didėjantį biudžeto deficitą. Galiausiai, visa tai turėjo įtakos augančiai valstybės skolai.

Nuo 1993 m. Graikijoje buvo pradėta vykdyti itin griežta fiskalinė politika.

Jos dėka, šalies biudžeto deficitas iki 2001 m. sumažėjo nuo 13 proc. iki 3 proc. nuo BVP

2001 m. Graikija tapo euro zonos šalimi.

Didžiausios Graikijos problemos prasidėjo, kai ji prisijungė prie euro zonos. Iki tol šalies tiek biudžeto, tiek einamosios sąskaitos deficitai buvo sąlyginai kontroliuojami. Tačiau šaliai įstojus į EZ ir įsivedus eurą atsitiko tai, apie ka kalbama nedrąsiai:

2009m. gruodį Graikijos ministras pirmininkas George Papandreou's atskleidžia,kad šalies skola iš tiesų kelis kartus didesnė, nei prieš tai skelbta oficialiai- Graikijos skola pasiekė 113 proc. BVP, kas yra du kartus daugiau nei ES reikalaujama 60 proc. riba. Graikijos politikai prašė gelbėti valstybę ir neleisti jai bankrutuoti. To pasekoje, šaliai gauti kreditą išorinėse rinkose tapo labai sunku, nors pastovus lėšų trūkumas ir toliau formavo poreikį kuo greičiau gauti naujus kreditus, kurie buvo reikalingi padengti šalies ankstesnius įsipareigojimus kreditoriams.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 405 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (1968 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ivona
  • Graikijos finansinė krizė ir jos valdymo būdai
    10 - 4 balsai (-ų)
Graikijos finansinė krizė ir jos valdymo būdai. (2015 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/graikijos-finansine-krize-ir-jos-valdymo-budai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 25 d. 01:51
×