Graikijos mokesčių sistema ES


Įvadas. Bendra informacija apie graikijos šalį. Graikiją ištikusi krizė. Graikijos mokesčiai. Pajamų mokestis. Pridėtines vertės mokestis. Dvigubas apmokestinimas. Kapitalo prieaugio ir įsigijimo mokestis. Pelno mokestis. Privalomo sveikatos draudimo įmoka. Literatūra.


Graikijoje numatytas mokestis už važiavimą kai kuriomis autostradomis (viso jų 6). Mokesčio dydis priklaus nuo nuvažiuojamo atstumo, transporto priemonės tipo. Transporto priemonės klasifikuojamos žiūrint jų aukštį ir ašiū skaičių. Taip pat ra mokama už važiavimą kai kuriais tiltais ir tuneliais. Aktio tunelis yra vienintelis Graikijoje tunelis einantis po vandeniu ir leidžia greitai pasiekti kitą pakrantę. Čia mokestis siekia nuo 0,70 eurų iki 5,00 eurų. Rio antirio tiltas taip pat yra apmokestintas, nes yra dviejų pagrindinių Graikijos magistralių sankirtoje. Mokestis už važiavimą šiuo tiltu motociklams yra 1,90 euro, o lengviesiems automobiliams 13,20 euro.

Graikija turi cirkuliacinį kelio mokestį. Cirkuliaciniu mokesčiu apmokestinamos visos transporto priemonės su graikiškais valstybiniais numeriais, kurios registruotos kaip aktyvios. Kitaip tariant tai kasmet mokamas kelio mokestis už transporto priemonių naudojimą viešuosiuose keliuose, kitaip tariant kelių akcizo mokestis. Mokestis apskaičiuoajamas pagal variklio darbinį turį (žr. 1 lentelė).

Taip pat, Graikija 2014 metais įsivedė naują mokestį skirtą laivams. Mokesčio tarifas priklauso nuo laivo ilgio ir plaukiojimo Graikijos teritorijoje. Jeigu laivas plaukioja daugiau nei 11 mėnesių per metus Graikijoje – taikomas 30% nuolaida bendrai mokesčio sumai. Jeigu laivas yra mažesnis, nei 12,1 metras, tai mokestis siekia nuo 200 iki 400 eurų per metus. Jeigu laivas sieka 12,4 metrus – mokesčio tarifas 1240 eurų už vienerius metus.

Finansiniai ir mokestiniai metai prasideda sausio 1 ir baigiasi gruodžio 31. Kai kuriuose sektoriuose kalendoriniai metai gali būti nuo liepos 1 iki birželio 30. Svarbiausios mokesčių kalendorinės datos Graikijoje:

  • Microsoft Word 95 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2873 žodžiai)
  • Mokykla
  • Vilte
  • Graikijos mokesčių sistema ES
    10 - 8 balsai (-ų)
Graikijos mokesčių sistema ES. (2015 m. Kovo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/graikijos-mokesciu-sistema-es.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 16 d. 01:27
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo