Graikijos tarptautinės ekonomikos sistema krizės metu


Įvadas. Ekonominės krizės poveikio tarptautinei ekonomikai teorinis aspektas. Graikijos finansinės krizės priežastys. Graikijos finansinės krizės įtaka šalies tarptautinei ekonomikai. Finansinės krizės įtaka šalies nacionalinei skolai. Graikijos finansinės krizės įtaka šalies užsienio prekybos balansui.

Temos aktualumas ir naujumas. Daugiašalė diplomatija yra racionaliausia ir greičiausia priemonė, užtikrinanti sėkmingą tarptautinę ekonominę politiką. Vienas iš ryškiausių, Graikijos užsienio politikos žingsnių ekonomikos atžvilgiu – tapimas dešimtąja Europos Sajungos nare nuo 1981-ųjų metų. Narystės metais Graikija padarė didelę ekonominę pažangą: buvo daugiau pritraukiama užsienio investicijų į pramonės įmones, o su ES parama buvo plėtojama infrastruktūra. Be to, sparčiai augo biudžeto pajamos iš turizmo, laivininkystės bei aptarnavimo sektorių. 2001 metais Graikija įsivedė bendrą Europos valiutą – eurą. Tuo metu, pagal šalies BVP vienam gyventojui, Graikija buvo priskiriama prie pasiturinčių valstybių. Kartu su euru, išryškėjo valstybės valdymo problemos, ypač nemokėjimas kontroliuoti valstybės finansų. Graikijoje buvo paplitę natūriniai mainai, įvesti apribojimai atsiskaitymams negrynaisiais, įsivyravo sandorių stagnacija akcijų rinkose. 2013 metais, MSCI Graikija buvo pripažinta besivystančia rinka: tai pirmoji šalis pasaulio ekonomikos istorijoje netekusi išsivysčiusios valstybės statuso. Šį rezultatą iššaukė Graikijos finansinė krizė, šalies skolų našta, ekonomikos stagnacija bei sustojęs užsienio investicijų keliavimas į šalį. ( Graikija išbraukiama iš išsivysčiusių valstybių sąrašo, 2013)

Graikijos finansinę krizę, galima įvardyti ir kaip Europos Sąjungos ( ES) krizę, kuri atskleidė daugybė problemų, su kuriomis tenka susidurti ir kitoms ES šalims. Nuo Graikijos ekonominės krizės valdymo bei kitų šalių požiūrio į jį priklauso visos ES likimas, nes netinkami sprendimai gali sukelti panašų scenarijų naujose euro zonos valstybėse, tarp jų ir Lietuvoje.

Darbo objektas – Graikijos finansinė krizė.

Darbo tiklas - pateikti Graikijos ekonominės krizės valdymo analizę bei apžvelgti krizės pasekmes kitoms Europos Sąjungos šalims.

Darbo uždaviniai:

-Susipažinti su finansinės ( ekonominės) krizės teoriniais aspektais;

-Aptarti Graikijos finansinės krizės priežastis;

-Išskirti Graikijos finansinės krizės pasekmes šalies tarptautinei ekonomikai;

-Aptarti Graikijos ekonominę būklę šiomis dienomis bei jos prognozę.

  • Microsoft Word 377 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (1703 žodžiai)
  • Universitetas
  • Sandra
  • Graikijos tarptautinės ekonomikos sistema krizės metu
    10 - 2 balsai (-ų)
Graikijos tarptautinės ekonomikos sistema krizės metu. (2015 m. Kovo 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/graikijos-tarptautines-ekonomikos-sistema-krizes-metu.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 24 d. 08:38
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!