Graikijos vestuvių papročiai


Graiku vestuviu paprociai. Dauzomos lekstes per graiku sokius. Vestuves graikijoje.

Istorijos skaidrės. Graikijos vestuvių papročiai. Kiekvienas, kuriam įteikiamas kvietimas, privalo atnešti voką su pinigais. Graikai į vestuves sukviečia daugybę žmonių. Anksčiau vestuvės Graikijoje vykdavo tik sekmadienį. Lova. Vestuvių ceremonija dažniausiai vyksta lauke. Jaunieji visuomet yra pasitinkami salvėmis. Jaunoji visuomet turi, kur nors įsidėjusi gabaliuką cukraus. Jaunikis laukia savo išrinktosios prie bažnyčios. Per ceremonija jaunavedžiai turi pasikeisti gėlių puokštėmis. Jaunieji yra papuošti karūnomis. Dažniausiai nuotaka vietoj savo gėlių puokštės meta vaisių- granatą. Šv. Izaijo šokis. Šokių salėje yra daužomos lėkštės. Po ceremonijos vyksta didžiulis vakarėlis iki ryto su daug maisto, gėrimų, muzikos ir šokių.


Labai sena ir įdomi tradicija ketvirtadienį prieš vestuves rengti vadinamąją ,,lova’’. Vestuvių ceremonija dažniausiai vyksta lauke,jaukiame sode, išpuoštame šimtais žvakių ir gėlių kompozicijų. Jaunieji visuomet yra pasitinkami salvėmis, o du šventikai pradeda įspūdingą, beveik valandą trunkančią, ceremoniją.

Labai sena tradicija, kad jaunieji yra papuošti karūnomis, ceremonijos kulminacijoje pabrolys jaunuosius sujungia šilkiniu kaspinu, tai simbolizuoja jaunavedžių santykį. Šios karūnos turi jaunuosius sulaikyti būti amžinai kartu, vėliau karūnos būna palaiduotos su kiekvienu žmogumi. .

Taip pat dažniausiai gelė- gebenė yra įtraukiama į vestuvinę puokštę, tai Graikijoje yra amžinos meilės ir apsaugos simbolis. Labai įdomus paprotys, kad dažniausiai nuotaka vietoj savo gėlių puokštės meta vaisių- granatą. Daug sėklų turintis vaisius simbolizuoja vaisingumą. Taip pat labai gražus graiku vestuvių paprotys „Šv. Izaijo šokis“, per kurį svečiai ryžiais barsto jaunuosius. Linkėjimas „na rizosi“ – „kad įsišaknytumėt“.

Labai linksma tradicija, kad šokių salėje yra daužomos lėkštės, kad jauniesiems atneštų sėkmę. Vyriausias šeimos narys pradeda daužyti lėkštes. Senamadiška tradicija yra kūdikį ridenti pro jaunuojų lova. Draugų ir šeimos kūdikiai yra švelniai ridenami skersai čiužinio.

  • Istorija Skaidrės
  • 2013 m.
  • Simona
  • 10 puslapių (544 žodžiai)
  • Istorijos skaidrės
  • MS PowerPoint 916 KB
  • Graikijos vestuvių papročiai
    10 - 2 balsai (-ų)
Graikijos vestuvių papročiai. (2013 m. Spalio 24 d.). http://www.mokslobaze.lt/graikijos-vestuviu-paprociai.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 07:52