Graikų dievai ir jų garbinimas projektas


Graikų Dievai ir jų garbinimas. Graikų Dievai. Aetonas – bado dievas. Graikų pasiekimai. Iš 7 pasaulio stebuklų 4 yra Graikų. Artemidės šventykla. Artemidės šventykla buvo statoma daug kartų. Dzeuso skulptūra. Dzeuso statulą sukūrė. Halikarnaso mauzoliejus. Graikų architektai Satyras. Rodo kolosas. Darbas buvo baigtas per 12 metų – 282 m. Stebuklų žemėlapis. Vyrų sporto šakos. Per žaidynes vykdavo šių sporto šakų rungtynės bėgimo. Olimpo kalnas. Olimpo kalnas - aukščiausias Graikijos kalnas. Išvados, apibendrinimai. Graikai įžymūs dėl.


Graikai garbino daug dievų ir deivių. Jie tikėjo, kad gamta ir žmonės priklauso nuo dievų valios. Graikai turėjo net 168 dievus. Kiekvienas iš jų turėjo ypatingų savybių.

Dzeuso statulą sukūrė Fidijas, žinomas Atėnų skulptorius. Ji buvo pastatyta šventykloje, kurios vidinės patalpos siekė iki 20 m aukštį. Patalpų gale, buvo galima pamatyti sėdintį dievą – Dzeusą, kuris galva rėmė lubas, jo kūnas iki juosmens buvo apnuogintas. Statula buvo pagaminta iš medžio, jo oda sukurta iš dramblio kaulo, o rūbai - iš aukso plokščių. Dievas sėdi soste, kuris padabintas įvairiausiais brangakmeniais bei juodmedžiu. Vienoje rankoje jis laikė Nikės skulptūrą, kuri reiškia pergalės deivę, o kita ranka rėmėsi ilgu skeptru. Dviejų metrų kolonos juosė visą statinį. Gaila, bet Dzeuso statulos iki mūsų dienų išsaugoti nepavyko niekam. Bizantijos imperatoriaus Teodosijaus II laikais, sudegė jo paties rūmuose. Liko tik keletas suanglėjusių kaulo plokštelių ir išsilydžiusio aukso gabalėliai.

Per žaidynes vykdavo šių sporto šakų rungtynės: bėgimo, karo vežimų lenktynių, imtynių, bokso, disko bei ieties metimo, šuolio į tolį ir aukštį. Olimpiečiai varžėsi nuogi, o dalyvauti žaidynėse galėjo tik vyrai. Moterys negalėjo būti, net žiūrovės. Moteris, slapčia mėginusi patekti į stadioną, būdavo numetama nuo uolos.

  • MS PowerPoint 1253 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (839 žodžiai)
  • Mokykla
  • Ieva
  • Graikų dievai ir jų garbinimas projektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Graikų dievai ir jų garbinimas projektas. (2019 m. Spalio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/graiku-dievai-ir-ju-garbinimas-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Vasario 23 d. 21:36
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo