Graikų ir romėnų šeima


Graikų ir romėnų šeima. Graikų. Graikų šeima. Kiekvieno graiko pareiga buvo sukurti šeimą. Vyro padėtis. Vyras buvo šeimos galva, valdė ir prižiūrėjo ūkį. Moters padėtis. Moterų kasdienis gyvenimas ribojasi namų priežiūra ir vaikų auklėjimu. Šeima buvo viena iš svarbiausių vertybių romėnų visuomenėje. Vyras tvarkė nuosavybę. Moterų rūpestis buvo gimdyti ir auklėti vaikus.

Graikų šeima 1.1 Vyro padėtis 1.2 Moters padėtis 2. Romėnų šeima 2.1 Vyro padėtis 2.2 Moters padėtis.

Vyras tvarkė nuosavybę ir turtą. Nuo jo pritarimo priklausė vaikų, taip pat ir vergų vedybos. Net vedę sūnūs ir vaikaičiai turėjo paklusti tėvo ir senelio valiai. Berniukai ėjo tėvo pėdomis. Rūpintasi juos tinkamai išauklėti ir išmokyti. Kuo aukštesnė tėvo padėtis visuomenėje, tuo geresnį išsilavinimą turėjo gauti sūnus.

Moterų rūpestis buvo gimdyti ir auklėti vaikus, taip pat buities reikalai. Jos mokė mergaites namų ūkio darbų. Moteris pagimdžiusi tris vaikus, atleidžiama nuo vyro arba tėvo valdžios ir turi teisę išsiskirti, tačiau vaikai lieka tėvui.

  • MS PowerPoint 58 KB
  • 2016 m.
  • 9 puslapiai (331 žodžiai)
  • Greta
  • Graikų ir romėnų šeima
    10 - 9 balsai (-ų)
Graikų ir romėnų šeima. (2014 m. Gruodžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/graiku-ir-romenu-seima.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 20:21
×