Graikų kultūros palikimas


Graiku palikimas. Senoves graikijos palikimas. Graikijos kulturos palikimas. Graiku kulturinis palikimas. Graiku ir romenu kulturos palikimas. Kaip vadinamas graiku ir romėnu kultūros palikimas. Kaip vadinasi graiku ir romenu kulturos palikimas. Graikijos palikimas. Graikijos kulturinis palikimas. Graikijos kultura.

Sportas - apie paplitusią kūno kultūrą, sportą balkanų pusiasalyje liudija. Keramikos meno kūriniai, antkapių piešiniai. Jau tada buvo žinomi ir mėgstami gimnastikos ir akrobatikos pratimai, imtynės, bėgimas, kumštynės, vežimų lenktynės. Teatras. Filosofija. Architektūra. Menas. Politika.

Sportas - apie paplitusią kūno kultūrą, sportą balkanų pusiasalyje liudija xiv- xv a. Pr. Kr.

Nėra tiksliai žinoma kada prasidėjo olimpinės žaidynės, tačiau egzistuoja keletas legendų apie žaidynių kilmę. Pirmas rašytiniuose šaltiniuose paminėtas olimpinių žaidynių atvejis – 776 m. Pr. M. E. Olimpijos mieste vykusios žaidynės, bet žinoma, jog tai nebuvo pirmosios žaidynės. Tų laikų žaidynės buvo vietinės vieno sporto (jojimo lenktynių stadione) varžybos.

Teatras – teatras atsirado atėnuose ir išplito visame pasaulyje. Va. Pr. Kr. , klasikinės dramos laikais, atėnai turbūt neturėjo nuolatinio teatro. Manoma, kad tik dioniso eleuterėjo šventykla, buvusi pietrytiniame akropolio šlaite, turėjo vaidinimų aikštę. Gali būti, kad ten buvo įrengta apskrita orchestra – aikštelė chorui šokti. Antikinių teatrų akustika buvo labai gera: žiūrovai paskutinėse eilėse išgirsdavo kiekvieną orchestroje ištartą žodį. Dengtas teatras vadinamas odėjonu. Iš pavadinimo aišku, kad jame iš pradžių buvo rengiami muzikantų pasirodymai, bet vėliau ir vaidinimai. Seniausias buvo periklio pastatytas odėjonas.

Teatruose ir odeonuose vykdavo ir tautos susirinkimai bei teismo posėdžiai. Ir tragedijų, ir komedijų aktorifilosofija - senovės graikijoje, atėnų mieste, apie 470-399 m. Prieš kristų gyveno filosofas sokratas. Nors buvo laikomas išmintingiausiu savo laikų žmogumi, jis nieko nežinojo apie ameriką nei apie elektrą ar mikrobus. Iš ryto apsisiausdavo audeklo atraiža – ir keliaudavo į turgaus aikštę.

  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (602 žodžiai)
  • Vilius
  • Graikų kultūros palikimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Graikų kultūros palikimas. (2011 m. Gegužės 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/graiku-kulturos-palikimas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 00:12
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo